Mažasis futbolo broliukas „Futboliukas“ Mažeikių „Buratine“

Lietuvos darželiuose šią žiemą karaliauja „Futboliukas“. Lietuvos futbolo federacijos (LFF) projekte ruošėsi dalyvauti rekordiškai daug – beveik pusė šimto įstaigų iš įvairių šalies miestų ir miestelių.

Jau ketvirtus metus vykstantis projektas „Futboliukas“ skirtas ikimokyklinio ugdymo įstaigoms bei darželiams-mokykloms ir yra LFF ilgalaikės masinio vaikų futbolo plėtojimo programos „Sugrąžinkime vaikus į stadionus“ (SVIS) dalis.


Šiemet norinčiųjų dalyvauti projekte skaičius viršijo visus lūkesčius – paraiškas į 24-ias „Futboliuko“ dalyvių vietas pateikė net 112-a įstaigų.

 

 

Atsižvelgusi į tokį didelį susidomėjimą LFF padvigubino projekto dalyvių skaičių iki 48-ių. Tiek darželių ir kitų įstaigų iš visų dešimties šalies apskričių atrinkta 2011 metų „Futboliuko“ projektui. Prioritetas buvo teikiamas tiems, kurie dar nedalyvavo panašiuose LFF SVIS projektuose.

 

Mažeikių lopšelis-darželis „Buratinas“ pateikė paraišką ir buvo atrinktas į Lietuvos futbolo federacijos (LFF) ilgalaikės masinio futbolo programos „Sugrąžinkime vaikus į stadionus“ 2011 metų projektą „Futboliukas“.

 

Projekto pagrindinis tikslas – naudojant žaidimus ir pedagoginę „smagaus futbolo žaidimo“ koncepciją, suteikti vertingos žaidimo patirties, kartu populiarinant futbolą, pritraukiant vaikus ir ugdant jų talentus.

 

Futboliukas – paprastas, patalpose žaisti tinkamas žaidimas (3×3 į mažus vartus), jam nereikia didelės sporto salės. Projekto šūkis skelbia: „Čia svarbu ne ūgis ir netgi ne smūgis“, o daug džiaugsmo ir smagaus žaidimo.

 

LFF ir lopšelis-darželis „Buratinas“ pasirašė bendradarbiavimo sutartį. Projekto dalyviams LFF dovanojo universalų futbolo inventorių, su kuriuo vaikai galės žaisti futbolą ištisus metus.

 

„Futboliuko“ projekto dalyvių mokytojai sausio 11–12 ir vasario 1–2 dienomis dviem grupėmis buvo mokomi seminaruose Nacionalinėje futbolo akademijoje Kaune.

 

Lopšelyje-darželyje „Buratinas“ sudarytas projekto „Futboliukas“ vykdymo planas 2011 metams, kuriame numatėme sudominti žaidimu vaikus, jų šeimų narius, pedagogus, draugus iš kitų darželių.

 

Roma GYDRIENĖ
Lopšelio-darželio „Buratinas“ kūno kultūros pedagogė,
sveikatos ugdymo konsultantė
R. Gydrienė neabejoja, kad naujasis projektas sudomins vaikus ir padės jiems augti sveikesniems. 

 

Futbolo klubas „Mažeikiai“