Kokį šunį išsirinkti?

Jau maždaug 15000 metų geriausias žmogaus draugas yra šuo. Per šiuos šimtmečius išvesta tūkstančiai šunų veislių, pasižyminčių stebinančia įvairove. Tačiau ar žinote, koks šuo sergi miegančio žmogaus sielą, koks šuo labiausiai tinka akliesiems, koks pripažintas protingiausiu, o koks sargiausiu? Mes padėsime jums atsakyti į šiuos ir kitus klausimus, tad galbūt tai padės jums apsisprendžiant kokį šunį įsigyti.


3 protingiausios šunų veislės:

1. Borderkolis (Border collie) – kaip ir daugeliui protingų šunų veislių, borderkoliams reikia užsiėmimo. Jie negali būti palikti visai dienai namie, nes tuomet būna nelaimingi ir gali „pasidarbuoti“ namuose. Borderkoliai judrūs ir labai paklusnūs šunys.

2. Pudelis (Poodle) – taip, pudelis užima antrąją vietą. Standartinis, veislinis pudelis yra labai protingas, todėl yra lengvai dresuojamas. Pudeliai labai mėgsta būti žmonių apsuptyje, liūdi kai yra ilgam paliekami namie.

3. Vokiečių aviganis (German Sheperd) – vokiečių aviganiai yra ypatingai protingi, drąsūs ir turi labai stiprų gynybos instinktą. Kai šie šunys išmokomi paklusnumo, jie gali tapti nuostabiais šeimos draugais. Vokiečių aviganiai labai myli vaikus.

3 sargiausios šunų veislės:

1. Bulmastifas (Bullmastiff) – tipinis bulmastifas yra drąsus, prisirišęs prie šeimininko ir turi labai stiprų gynybos instinktą. Šie šunys tikrai neleis įsibrovėliams žengti nė žingsnio. Bulmastifai neprisileidžia svečių, bet yra labai prisirišę prie šeimos ir nemėgsta būti palikti namie.

2. Dobermanas (Doberman Pinscher) – šie šunys yra ypatingai sargūs, bet tuo pačiu ir paklusnūs šeimininkams, myli vaikus. Dobermanai turi savitą charakterį, nemėgsta būti palikti namie vieni.

3. Rotveileris (Rottweiler) – jie yra vieni drąsiausių šunų pasaulyje. Rotveileris yra ramus, mylintis savo šeimą, bet tuo pačiu ir globėjiškas šuo. Kai kurie rotveileriai yra puikūs psichoterapiautai!

Šiuos šunis labiausiai tinka auginti šeimoje:

Auksaspalvis retriveris, airių seteris, šnauceris, labradoro retriveris, pudelis, maltos bišonas.

10 populiariausių šunų veislių:

1.Labradoro retriveris 2. Anglų kokerspanielis 3. Anglų springerspanielis 4. Vokiečių aviganis 5. Stafordšyro bulterjeras 6. Karaliaus Karolio spanielis 7. Auksaspalvis retriveris 8. Vakarų Škotijos Baltasis terjeras 9. Bokseris 10. Borderterjeras

10 kovinių ir pavojingų šunų veilsių:

(Derėtų žinoti, kad patys pavojingiausi būna ne grynaveisliai šių veislių atstovai, o jų mišrūnai)

1. Amerikiečių pitbulterjeras 2. Bandogas (Amerikiečių mastifas) 3. Amerikiečių Stafordšyro terjeras 4. Stafordšyro bulterjeras 5. Amerikiečių buldogas  6. Argentiniečių dogas 7. Fila brasileiro (brazilų mastifas) 8. Kangalas (turkų aviganis) 9. Kaukazo aviganis 10. Pietų Rusijos aviganis

Kitos išskirtinės šunų veislės:

Čiau čiau – gražus, didingos išvaizdos, vidutinio ūgio, į liūtą panašus šuo visus stebina ne vien savo kailiu, bet ir mėlynu liežuviu. Legenda pasakoja: šis šuo palaižė dangaus lopinėlį ir visam gyvenimui nusidažė liežuvį. Šie šunys pasižymi išdidumu, yra netradicinio šuniško charakterio, myli tik savo šeimininką, ir tik kartą gyvenime.

Kinų kuoduotieji – yra didingų, yra gražių šunų, o kinų kuoduotieji tiesiog žavingi. Jų paskirtis – suteikti šeimininkams džiaugsmo ir sveikatos. Būdami tam tikra prasme ekstrasensais, šunys žino, ką reikia padaryti, kad pagerintų šeimininkui nuotaiką ir nuimtų nuovargį. Senais laikais juos guldydavo į ligonio lovą ir jie savo šiluma bei meile išgydydavo ne tik dvasią, bet ir kūną.

 

 

{balsas2}