Akcijos „Sušildykim sielas“ gerumo gijos suspindo Židikuose

Gruodžio 3 d., penktadienį, Teatralizuotoje Kalėdų eglės įžiebimo šventėje Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijos mokytojas ekspertas, iniciatyvinės grupės socialinei akcijai „Sušildykim sielas“ vykdyti narys Martynas Januška paskelbė apie Mažeikių rajono bendruomenę telkiančios akcijos pradžią.

Tą pačią dieną Židikų seniūnijos salėje vyko renginys „Sušilkime prie Advento žvakutės‘, kuriame židikiškiai buvo vaišinami karšta sriuba.

„Adventas – susikaupimo, apmąstymų metas. Mes susirinkome čia, kad apmąstytume praeinančius metus, pabūtume kartu, sušiltume nuo vienas kito artumo. Vieniša širdis dažnai liūdi, o kai širdis prie širdies, jau ir šilta, ir gera“, – pradėdama akcijos „Sušildykim sielas“ renginį sakė Židikų seniūnė Stanislava Valatkevičienė.

 

Židikų Šv. Jono Krikštytojo parapijos klebonas Egidijus Jurgelevičius priminė, kad per Adventą labai svarbu ištiesti ranką šalia esantiems žmonėms.
„Dažnai, bėgiodami nuo darbų prie darbų, galbūt ir nepastebime paties silpniausio. Kristus sako: „Ką padarote vienam iš mažiausių brolių, man padarote“.

 

Betliejuje, atokiai nuo žmonių šurmulio, tvartelyje, gimė Kristus. Lyg parodydamas, kad ateina ne į rūmus, ne į didybę, bet ateina pas kiekvieną žmogų, norintį pažinti Dievą. Todėl labai džiugu, kad tokia graži iniciatyva pasiekė Židikus. Tegul šią akciją lydi Kristaus žodžiai“, –  akciją „Sušildykim sielas“ laimino klebonas.

 

SODRA Mažeikių skyriaus direktorė, Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos Mažeikių skyriaus pirmininkė Laima Nagienė džiaugėsi, kad antrus metus vykdomos socialinės akcijos „Sušildykim sielas“ gerumo voratinklio gijos pasiekė seniūnijas.

 

„Tikimės, kad tai dar labiau stiprins bendruomenes. Juk šios akcijos tikslas – skatinti bendruomeniškumą, telkti žmones geriems darbams“, – teigė L. Nagienė.

 

Židikų Marijos Pečkauskaitės vidurinės mokyklos direktorė Rima Širvinskienė dėkojo UAB „Mažeikių mėsinė“, UAB „Rugelis“, vietiniams ūkininkams, klebonui E. Jurgelevičiui, šauliams  už paramą akcijai vykdyti. Nuo šiol kiekvieną penktadienį 11.30 val. židikiškiai kviečiami į Seniūnijos salę pabendrauti ir pasivaišinti gardžia sriuba.

 

UAB „Saurida“ padovanojo dujų balionus dešimčiai daugiavaikių šeimų. Įmonės generalinis direktorius Saulius Rancas gyrė židikiškius už darbštumą, gražiai tvarkomą aplinką, o Marijos Pečkauskaitės vidurinės mokyklos bendruomenę – už puikias iniciatyvas, garsinančias visą Mažeikių rajoną.

 

2009 metais susibūrusi iniciatyvinė grupė socialinei akcijai „Sušildykim sielas“ vykdyti telkia įvairių Mažeikių rajono verslo, valstybinių, nevyriausybinių organizacijų atstovus. Iniciatyvinės grupės tikslas – burti Mažeikių rajono gyventojus į nuoširdumu ir supratimu sutelktą bendruomenę, išstumti susvetimėjimą, abejingumą kito žmogaus negandai, pakeisti visa tai atjauta, jautrumu, noru padėti.

 

Mažeikių rajono savivaldybė, ryšių su visuomene skyrius

 

{parasas}