Sudarytas „teisingas pasaulio žemėlapis“: jame Lietuva perkelta į Butano vietą (žemėlapis)

Internete plinta vadinamasis teisingas pasaulio žemėlapis. Jis sudarytas remiantis skaičiavimais, kad valstybės turėtų būti perkeltos į teritorijas, kurios atitinka jų gyventojų skaičių.

 

Šio žemėlapio autorius, patalpinęs jį redit.com, teigia, kad žemėlapis sudarytas pagal proporcinį principą – daugiausia gyventojų turinčios šalys perkeliamos į didesnes teritorijas nei yra dabar, o mažiau gyvenamos, tačiau didesnes nei joms „priklauso“ teritorijas turinčios valstybės perkeliamos į joms „tinkamas“ vietas.

 

Pavyzdžiui, pagal tokį principą daugiausia gyventojų turinti Kinija „perkeliama“ į Rusijos, kuri užima didžiausia plotą, teritoriją. O Rusija keliauja į Kazachstano vietą.

Pagal šį žemėlapį Lietuva atsiduria Azijoje – dabartinio Butano teritorijoje. Pagal „teisingąjį pasaulio žemėlapį“ naujos Lietuvos kaimynės būtų Bangladešas ir Indonezija, netoliese įsikurtų Šveicarija ir Burundis.

Įdomu, kad pagal šį žemėlapį vienintelės valstybės, kurių plotas ir gyventojų skaičius atitiktų dabartinį pasaulio valstybių išsidėstymą, yra JAV, Jemenas, Brazilija ir Airija.

„TEISINGĄJĮ PASAULIO ŽEMĖLAPĮ“ GALITE PAMATYTI ČIA

 

NUORODA Į STRAIPSNĮ

 

{15MIN}