Kodėl tiek moterų rizikuoja ir leidžiasi į vienos nakties nuotykius?

Britų dienraštis „Dailymail“ nusprendė sužinoti, kas vyksta bričių miegamuosiuose ir atliko išsamų tyrimą, siekdamas atsakyti į klausimą, kodėl moterys leidžiasi į rizikingus vienos nakties nuotykius.

Ashleigh Taylor pastojo aštuoniolikos metų, kai nusprendė vienerius metus pailsėti nuo studijų. Mergina nusprendė pasidaryti abortą, nes kaip pati teigia, neturėjo kitos išeities. „Kokį gyvenimą galėjau suteikti savo vaikeliui?

Aš net nežinojau vaiko tėvo pavardės. Tai buvo vienos nakties nuotykis. Akimirka, kai pasidaviau aistrai, tiesiog praradau protą. Labai dėl to gailiuosi“, – pasakoja Ashleigh. Tuo metu mergina ilsėjosi nuo teologijos studijų Bristolio universitete ir dirbo padavėja, kad susitaupytų pinigų. Ashleigh buvo ką tik nutraukusi ilgalaikius santykius, todėl sutikusi patrauklų, jauną sportininką susigundė su juo praleisti vieną naktį.

 

„Iki tol niekada neturėjau tokių nuotykių“, – prisipažįsta Achleigh. Sužinojusi, kad laukiasi, Ashleigh išsigando, jog kūdikis gali sutrukdyti jos ateities planams. Iš pradžių ji nenorėjo patikėti, kad ją kankinantis blogumas ir silpnumas yra ne gripo, o nėštumo simptomai. Gydytojai patvirtino, kad Ashleigh laukiasi jau 14 savaičių.

 

„Aš jiems tiesiai pasakiau – noriu aborto, – prisimena mergina. – Aš neturėjau pinigų. Mano tėvai labai konservatyvių pažiūrų, bijojau jiems prasitarti. Dvi dienas po aborto tik gulėjau lovoje. Jaučiausi išsekusi ir įsibaiminusi. Mamai melavau, kad man labai sunkios mėnesinės. Vėliau grįžau į darbą, o po trijų mėnesių į universitetą. Vis dar negaliu susigyventi su mintimi, kad pasidariau abortą. Labai bijau pastoti, todėl negaliu užmegzti rimtų ilgalaikių santykių.“

Tokia istorija nėra reta. Mokslininkų tyrimai parodė, kad beveik pusė bričių iki dvidešimties metų ir beveik visos nuo dvidešimties iki keturiasdešimties yra turėjusios vienos nakties nuotykių.

Beveik ketvirtis jaunų merginų nuo dvidešimties metų yra turėjusios abortą.

Ilgą laiką buvo nusistovėjusi nuomonė, kad vienos nakties nuotykiai būdingi tik jaunoms moterims, tačiau tyrimai parodė, kad yra atvirkščiai. Net 46 procentai trisdešimtmečių moterų yra turėjusios vienos nakties nuotykių, 45 procentai – keturiasdešimtmečių jų turi nuolatos, o penkiasdešimtmetės neatsilieka – daugiau nei trečdalis nuolatos mėgaujasi neįpareigojančiais vienos nakties santykiais.

 

Įdomu, kad keturiasdešimtmetės ir vyresnės moterys teigė beveik niekada nesigailinčios dėl vienos nakties nuotykių.

46 metų Jayne Price iš Kembridžo turi keturiolikos metų sūnų ir dvylikametę dukrą. Ji vedusi Richardą, informacinių technologinių konsultantą. Moteris prisipažįsta, kad jos vyras net nenutuokia apie „nedorą“ jos jaunystę. „Niekada jam nesu prisipažinusi, kiek vyrų turėjau iki jo, – sako Jayme. – Iš tiesų aš pati nežinau, su kiek vyrų esu turėjusi seksualinių santykių, bet tikrai daugiau nei dvidešimt. Ir galiu prisipažinti, gailiuosi tų vienos nakties nuotykių. Vaikinus sutikdavau vakarėliuose.

 

Pabudusi kitą rytą sunkiai beatsimindavau ar su jais mylėjausi ar ne. Kartais vos pramerkusi akis, pasižiūrėdavau į nepažįstamą žmogų, gulintį šalia manęs lovoje, ir klausdavau savęs: „Ką aš padariau?“ Jayne prisipažįsta, kad tik sutikusi savo vyrą, ji pradėjo jausti kaltės jausmą, kuris itin sustiprėjo mąstant apie dukros gyvenimą. „Supratau, kad turėčiau apie tai pasikalbėti su savo dukra, nenorėčiau, kad ji kartotų mano klaidas. Tačiau prisipažinti labai sunku. Nemanau, kad kada nors sugebėsiu. Kartais tiesiog noriu visus tuos atsiminimus ištrinti iš savo galvos.“

Tyrimai parodė, kad vienos nakties nuotykių labiau gailisi jaunesnės moterys. Dvidešimtmetės gailisi beveik visų tokių atsitikimų. Tačiau panašu, kad su amžiumi kaltės jausmas mažėja, kuo vyresnės moterys, tuo mažiau jos gailisi pasidavusios vienos nakties aistrai.

Kiek vienos nakties nuotykių pasibaigė abortu? 23 procentų nuo 20 iki 29 metų jaunų moterų prisipažino pasidariusios abortą, bet neatsilieka ir vyresnės. 22 procentai 30-39 metų moterų pasiryžo abortui ir 20 procentų – 40-49 metų.

Dr. Andrew Fergussonas, Krikščionių medikų draugijos spaudos atstovas, sakė: „Sulaukėme tokių laikų, kai abortai yra tik dar viena kontracepcijos forma. Ilgą laiką apie tai buvo tylėta, tačiau dabar susiduriame su sunkiai įveikiama problema – moterys po aborto sunkiai susidoroja su patirtomis psichologinėmis traumomis. Be to, nėštumo nutraukimas, gali turėti neigiamos įtakos kitiems nėštumams, išauga galimybė niekada nesusilaukti vaikų.

 

Akivaizdu, kad abortai taip pat susiję su padidėjusiu savižudybių skaičiumi ir depresijos susirgimų.“

Vienas iš tokių pavyzdžių 28 metų Amy Connolly iš Londono. Jauna moteris pastojo per Naujųjų metų naktį, kai pasimylėjo su savo vaikinu ir nesinaudojo kontraceptinėmis priemonėmis. „Niekada negalėsiu sau atleisti, kad tą naktį buvau tokia neatsakinga, – sako Amy. – Sužinojusi, kad esu nėščia, išsiskyriau su vaikinu.

 

Abortas tuo metu atrodė vienintelė įmanoma išeitis. Nei mano ginekologas nei niekas kitas nepasiūlė pasilikti vaiko. Tikėjausi, kad po visko, pajusiu palengvėjimą. Tačiau priešingai, mane apėmė nepasakomas kaltės jausmas. Norėjau pabaigti savo gyvenimą. Nuo to laiko kenčiu vis pasikartojančią depresiją. Abortas pakeitė mano seksualinį gyvenimą.“

Apklausos rodo, kad labiausiai nėštumo nutraukimo gailisi jaunos moterys, net 67 procentai. Tačiau mokslininkai teigia, kad kol kas nėra įrodyta, kad abortai ankstyvame amžiuje yra pavojingesni moters dvasinei ir fizinei sveikatai.

 

{alfa2}