Savaitgalį pareigūnai gaudys nedrausmingus pėsčiuosiu

Š. m. lapkričio 19-20 dienomis Mažeikių rajone bus vykdoma prevencinė priemonė „Dėl pėsčiųjų kontrolės sustiprinimo“.

Atkreiptinas dėmesys, kad visos eismo nelaimės, kuriose žuvo pėstieji, įvyko tamsiuoju paros metu ir, žinoma, nė vienas iš jų neturėjo nei atšvaito, nei kito šviesą atspindinčio elemento.

Spalis-gruodis – vienas iš sudėtingiausių laikotarpių eismo dalyviams: anksti temsta, dažnai keičiasi oro sąlygos – lyja, sninga, šlapdriba, plikledis.

Vairuotojai, pėstieji, taip pat dviratininkai tai turi suprasti ir, galiausiai, keisti požiūrį į savo saugumą. Niekas žmogaus neapsaugos, jei jis pats bus abejingas savo saugumui kelyje.

 

Policijos pareigūnai, siekdami užtikrinti eismo dalyvių saugumą kelyje, dar kartą atkreipia visų visuomenės narių dėmesį, kad nesitaikstys su akivaizdžiais Kelių eismo taisyklių pažeidėjais, keliančiais grėsmę ne tik sau, bet ir kitiems.

 

Pėstieji, sukėlę pavojingą situaciją vairuotojams, bus traukiami administracinėn atsakomybėn pagal Administracinių teisės pažeidimų kodekso 131 straipsnio 2 dalį. Neblaivūs pėstieji, negalintys pasirūpinti savo saugumu, bus pristatyti į policijos įstaigą išblaivinti.

 

Gyvenvietėse, kaimo vietovėse esančių parduotuvių atstovai taip pat turėtų pasirūpinti savo bendruomenės narių saugumu, t. y. sudaryti galimybę žmonėms įsigyti atšvaitų, kitų šviesą atspindinčių elementų.

 

Mažeikių rajono policijos komisariatas

 

{parasas}