Židikų seniūnijos ūkininkų išvyka

Lapkričio 18 d., ketvirtadienį, Mažeikių rajono Židikų seniūnijos aktyviausi ūkininkai vyks į nemokamą išvyką – ekskursiją į Kauną, į VĮ „Pieno tyrimai“. Ūkininkai nemokamai galės ištirti atsivežtus pieno mėginius, bus mokoma, kaip, pasinaudojant pieno tyrimo rezultatais, įvertinti savo bandos gyvulių sveikatingumą, keisti šėrimą ir kt.

 

2010 metais Mažeikių rajono Židikų seniūnijoje buvo organizuojami įvairūs kursai ūkininkams. Aktyviai dalyvaujantys ūkininkai kursuose išklausė paskaitas:„Ūkinės paskirties gyvūnų sveikatingumas“, „Gyvulių produktyvumo kontrolės ir ūkinių gyvūnų ženklinimo reikalavimai pieno ūkyje“.

 

Lapkričio 9 d. vyko Kauno  VšĮ „Tęstinio mokymo ir konsultavimo centro“  nemokami kursai ūkininkams, užsiimantiems pienininkyste. Lektoriai kursų metu iš VĮ „Pieno tyrimai“ kalbėjo apie naujausius pieno supirkimo taisyklių pakeitimus, taip pat kokiais atvejais ir kodėl gali skirtis to paties pieno tyrimų rezultatai bei pristatė gyvulių veisimo technologijas pieno ūkyje, kurios mažina produkcijos savikainą ir pan.

 

Kursuose dalyvavo 23 ūkininkai. Kursus ūkininkams padėjo organizuoti Židikų seniūno pavaduotoja R. Petrolevičienė.

 

Mažeikių rajono savivaldybė, ryšių su visuomene skyrius

 

{parasas}