Las Vegaso požemiuose – grėsmingo labirinto gyventojai

Giliai po blizgančiais Las Vegaso žibintais yra grėsmingas labirintas, kuriame gyvena nuodingi vorai ir žmogus, vadinamas Troliu.

Tačiau visų nuostabiai, 300 kilometrų tunelių taip pat yra 1 tūkst. žmonių namai.

Kai kurie iš jų, kaip Stevenas ir jo draugė Kathryn, savo 36 kvadratinių metrų būstą apstatė su didele meile – jie turi dvigulę lovą, drabužių spintą ir net knygų lentyną.

Pora čia gyvena jau penkerius metus, pasidarė dušą iš vandens šildytuvo, ant sienų pasikabino paveikslus ir susirinko biblioteką iš išmestų knygų.

Jų daiktai rūpestingai sudėti plastmasinėse dėžėse, kad nesušlaptų nuo potvynių vandens.

„Mūsų lova atkeliavo iš konteinerio šalia namų komplekso, – pasakojo Stevenas. – Mes dažniausiai susirenkame daiktus, kuriuos žmonės išmetė į sąvartyną. Vieniems tai šlamštas, o mums tai aukso vertės daiktai.“

„Mes renkame daiktus vėlai vakare, kad žmonės mūsų nematytų, nes tai mus trikdo.“

Stevenas buvo priverstas apsigyventi tuneliuose prieš trejus metus, kai dėl savo priklausomybė nuo heroino prarado darbą.

Jis sako, kad dabar nebevartoja narkotikų, ir pora pragyvenimui „tikrina“ ar lošimo automatuose netyčia nėra palikta lošimo žetonų. Stevenas tvirtina, kad vieną kartą automate jis surado 997 dolerių žetoną.

Kita pora, gyvenanti labirinte, yra Amy ir Junioras, susituokę vienoje iš populiariausių Las Vegaso koplyčių, „Shalimar koplyčioje“, prieš sugrįždami medaus mėnesio į tunelius.

Jie prarado namus, kai tapo priklausomi nuo narkotikų po savo keturių mėnesių sūnaus Brady mirties. „Aš išgirdau, kad Las Vegase galima gauti gerą darbą, – pasakojo Amy. – Bet buvo sunku, ir mes pradėjome gyventi po „MGM“ kazino laiptais.“

„Kartą mes sutikome vaikiną, kuris gyveno tuneliuose. Nuo to laiko mes čia gyvename.“

Reporteris Matthew O’Brienas pirmą kartą sutiko požemio žmones, kai tyrinėjo žmogžudystę. Jis įkūrė „The Shine A Light“ fondą, skirtą padėti jiems. „Jie yra normalūs įvairaus amžiaus žmonės, kurie suklupo po kokio nors skaudaus įvykio savo gyvenime, – pasakojo jis. – Daugelis yra karo veteranai, kuriuos kankina potrauminis stresas.“

„Neaišku, kiek ten gyvena vaikų, jie nesirodo. Bet aš mačiau jų buvimo įrodymus – žaislus ir pliušinius meškiukus.“

 

{alfa2}