„Grammy“ apdovanojimuose – pirmoji lietuvė

 

Prestižiniam „Grammy“ apdovanojimui pirmą kartą nominuota lietuvių dailininkė Ieva Čekuolytė. Lapkričio 11-tąją Las Vegase vyksiančioje „Latin Grammy“ ceremonijoje ji pretenduoja gauti prizą už geriausią albumo dizainą. Nuo 1959 m. už pasiekimus įvairiose muzikos srityse teikiamuose apdovanojimuose iki šiol nedalyvavo nei vienas lietuvis.

Slapyvardžiu Locktite pasivadinusi Ieva Čekuolytė plokštelės dizainą sukūrė savo vyrui muzikantui Julian Sanz, dar žinomam Erizonte vardu.

„Grammy“ nominuotas Erizonte kompaktinio disko „Work in Progress“ viršelio dizainas, kaip ir muzika, atskleidžia menininkų šeimos kūrybos esmę: progresuoti, judėti į priekį, nebūti nuobodžiam ir monotoniškam. Albumą sudaro dvylika dainų, kurios atitinka dvylika mėnesių.

 

„Dabar taip paprasta parsisiųsti muziką iš interneto, kad žmonės beveik nebeperka kompaktinių plokštelių. Kaip tik todėl kilo paprastas, bet išsiskiriantis sumanymas viršelius spausti rankomis, juos antspauduoti. Kiekvienas albumas yra unikalus, kuria vertę plokštelei ir ją įsigijusiam muzikos klausytojui“, – susidomėjimą sukėlusią idėją pristato Ieva.

 

Albumo dizainas, kaip ir muzika, yra minimalistinis: storo kartono įpakavimas, balta etiketė su į akis krintančiu brūkšniniu kodu, primenanti lipduką, klijuojamą ant sveriamų maisto produktų.

 

Jau dvidešimt metų Ispanijoje gyvenanti Ieva Čekuolytė užsiima ne tik dizainu ir iliustravimu. Ji yra įkūrusi Ispanijos-Lietuvos kultūros asociaciją, bendradarbiauja su Lietuvos Respublikos ambasada Ispanijos Karalystėje, yra įgaliota lietuvių-ispanų-lietuvių kalbų vertėja šioje šalyje bei, kaip pati pabrėžia, dviejų vaikų mama.

 

„Prisikalbinau Lietuvos dizainerius LT Identity ir Giedrių Paulauską, kad sukurtų mums aprangą, nes reikės prasieiti kilimu. Apdovanojimų ceremonijoje norėčiau reprezentuoti Lietuvą. Su visa meile ir pagarba šiai šaliai, net ir gyvendama užsienyje jaučiuosi Lietuvos atstovė visose situacijose“, –  neslepia menininkė.

 

Ne vieną albumą išleidęs ir įvairių žanrų muziką prodiusavęs Julian Sanz savo muziką vadina eksperimentine, skirta ne plačiajai auditorijai, tačiau jo kūryba yra įtraukta svarbiausių ispanakalbių dainų šimtuką. Ispanijoje gyvenanti menininkų šeima turi savo muzikos įrašų leidyklą „Discos Necesarios“, kurioje įrašinėja ir savo albumus.

 

Las Vegase vykstantys „Latin Grammy“ apdovanojimai skirti tik ispanų ir portugalų kalbomis atliekamai muzikai, šiemet juos sudaro 48 kategorijos.

 

{balsas2}