Sensacija: violetinės bulvės

 

Tai tikras iššūkis – padaryti bulvių traškučius dar populiaresnius, negu jie yra dabar. Bet „Sainsbury“ tinklas ryžosi pabandyti. Nuo šiandien jų parduotuvėse galima nusipirkti violetinių bulvių.

Spalva išlieka valgio gaminimo metu: keptos bulvytės, virtos bulvės ar košė išlieka violetinės spalvos. Skonis toks pats, kaip ir įprastų bulvių. Šiose naujoviškose violetinėse bulvėse gausu labai naudingo žmogui antocianino, kuris ir suteikia šilauogėms, gervuogėms ir baklažanams jų ypatingą spalvą.


Antocianinas yra stiprus antioksidantas, saugantis ląsteles nuo pakenkimo ir taip galintis padėti apsisaugoti nuo vėžio.

Gamtoje yra tūkstančiai bulvių rūšių, yra raudonų, violetinių bulvių. Šią naują rūšį išvedė mokslininkai iš Kolorado universiteto, naudodami spalvotas bulvių rūšis.

Originaliąsias bulves augina Albert Bartlett kompanija Škotijoje. Šiemet užauginta tik 400 tonų, taigi pasiūla bus ribota. Kitais metais laukiama didesnio derliaus. Tikimasi, kad šiandien pasirodžiusios bulvės bus labai populiarios per Heloviną ir per vaikų šventes.

Garsi virėja Sally Bee, labai populiarios knygos apie sveiką mitybą autorė, yra sužavėta šios naujovės: „Šios žavios bulvės yra labai naudingos, joms tikrai atsiras vieta mano šeimos valgiaraštyje.“

 

{alfa2}