Mažeikių valdžia pagerbė NKL bronzą laimėjusius krepšininkus

Praėjusį ketvirtadienį, gegužės 12 d., Mažeikių rajono Savivaldybės ir verslo atstovai pagerbė „Mažeikių“ krepšinio komandą, kuri antrus metus iš eilės iškovojo Nacionalinės krepšinio lygos bronzos medalius.
Susirinkusieji džiaugėsi medaliais bei ekipos iškovota mažąja Lietuvos krepšinio federacijos taure, tačiau ir krepšininkų, ir trenerio mintys vis grįždavo prie lemiamų pusfinalio rungtynių su Jonavos ekipa, užkirtusia mažeikiškiams kelią į NKL finalą.

 

Tradiciniame pagerbimo vakare padėkos žodžius bei mintis apie krepšininkų pasirodymą išsakė rajono savivaldybės meras Vilhelmas Džiugelis, ekipos generalinio rėmėjo AB „Orlen Lietuva“ atstovai, rajono verslininkai. Visi jie už bendradarbiavimą remiant krepšinio komandą buvo apdovanoti viešosios įstaigos Mažeikių sporto centro padėkos raštais.

 

Padėkos raštai buvo įteikti ir pagerbtuvėse dalyvavusiems krepšininkams (į susitikimą neatvyko tik Karolis Marcinkevičius, Paulius Knyza, Paulius Budreckis ir Travisas Hallas), komandos nariams buvo parengtos šmaikščios nominacijos. Išskirtinės „Metų tarkos“ nominacijos laimėtoju tapo komandos treneris Aloyzas Rudys. Jam įteiktas ne tik padėkos raštas, bet ir elektrinė bulvių tarka.

 

Rėmėjai treneriui linkėjo toliau sėkmingai „tarkuoti“ krepšininkus, kad pastarieji į Mažeikius dar ne kartą parvežtų medalius.

„Džiugina komandos stabilumas. Ne paslaptis, kad šiemet mes norėjome ir tikėjomės aukščiausių apdovanojimų, tačiau kamuolys yra apvalus, reikia mokėti ir pralaimėti. Ne veltui kitąmet skelbiu akciją – keičiame du bronzos medalius į vieną aukso. Galvojame ir apie ateitį – NKL valdyba įpareigojo iki birželio pirmosios pateikti raštą apie dalyvavimą kito sezono lygos pirmenybėse. Nuvykę pas generalinį rėmėją AB „Orlen Lietuva“ gavome patvirtinimą, kad jie dalyvaus tandeme – „Orlen Lietuva“, Mažeikių rajono savivaldybė ir rajono verslas, tad lygai siųsime patvirtinimą, kad ekipa žais ir kitą sezoną“, – „Santarvei“ sakė VšĮ Mažeikių sporto centro valdybos pirmininkas Darius Seilius.

 

„Orlen Lietuva“ atstovas spaudai Jacekas Janas Komaras sakė neįsivaizduojąs, kas turėtų nutikti, kad gamykla neparemtų Mažeikių sporto.

„Mes atidžiai stebėjome, aptarinėjome ir džiaugėmės krepšininkų laimėjimais. Nors laikai dabar sunkūs, mūsų nuostata išliko ta pati – reikia palaikyti Mažeikių krepšinį, futbolą ir ledo ritulį tame pat lygyje. Tam pinigų, kaip ir kitoms mažeikiškių reikmėms, rasime“, – tvirtino J. J. Komaras.

Visų tą vakarą kalbintų krepšininkų mintys krypo į pusfinalio varžybų seriją, kai lemiamose rungtynėse namuose mažeikiškiai pralaimėjo Jonavos „Triobet Malstai“ ir neteko galimybės kovoti dėl lygos nugalėtojų vardo.

 

„Serijoje rezultatas buvo 0:2 ne mūsų naudai, privalėjome laimėti visas trejas likusias rungtynes, o tai padaryti labai sunku – krepšinyje nėra taip, kad trejas rungtynes iš eilės sužaistum puikiai, vienose vis kas nors nepavyks. Taip mums ir atsitiko per lemiamą dvikovą“, – sakė rezultatyviausias dvitaškių metikas Osvaldas Mačernis.

 

„Labiausiai tose rungtynėse pritrūko sėkmės, mūsiškiai žaidė susikaustę, nepataikė tokių metimų, kuriuos įprastai pataiko. Manau, Palangos krepšininkai, kurie tapo NKL nugalėtojais, džiaugėsi, kad ne mes patekome į finalą, nes mes buvome tikrai pajėgūs siekti čempionų vardų“, – svarstė dėl traumos pirmenybių nepabaigęs Audrius Čiapas.

 

„Prieš tai dvejas rungtynes sužaidėme ypač gerai, laimėjome dideliu skirtumu. Nepavyko ir trečiųjų sužaisti tokiu pat stiliumi. Blogai sužaidžiau aš, dar keli žaidėjai nepasinaudojo galimybėmis, tad pralaimėjome lemiamą kovą“, – apgailestavo Laurynas Jacevičius.

 

„Ar jaudulys koją pakišo, ar nuovargis, tačiau nė vienas žaidėjas, išskyrus Tomą Klimą, tądien neparodė, ką moka. Gaila, kad vienos rungtynės sugriovė visus mums iškeltus tikslus“, – atviravo ekipos treneris Aloyzas Rudys.

Lengvesne negu pernai krepšininkai pavadino dvikovą dėl trečiosios vietos, kai mažeikiškiai rezultatu 3:1 laimėjo seriją prieš Pakruojo „Merestą“.

 

„Po pusfinalio tiek mūsų, tiek Pakruojo ekipoje vyravo šokas ir nusivylimas, kad nepatekta į pagrindinį finalą. Jau pirmose mažojo finalo rungtynėse laimėjome trisdešimties taškų skirtumu, atsigavome, pasijutome esantys gerokai stipresni. Tai pajuto ir varžovai, kurie nors ir laimėjo antrąsias rungtynes, tačiau pastebėjo, kad mes esame pajėgesni, todėl, manau, taip atkakliai ir nebesipriešino“, – sakė L. Jacevičius.

 

„Iškelti tikslai neįgyvendinti, sunku kalbėti, kas būtų buvę, jeigu būtų buvę… Tačiau pažiūrėkime, kokios komandos liko už pusfinalių bortų: jo nepasiekė reguliarųjį sezoną aukščiau mūsų stovėjusios Klaipėdos, Joniškio ir Pasvalio ekipos. Čempionatas buvo nenuspėjamas, visos komandos namuose rungtyniavo iš paskutiniųjų. Tai rodo ir tas faktas, kad reguliariajame čempionate išvykoje mes nelaimėjome nė prieš vieną ekipą iš pirmojo aštuntuko“, – čempionato eigą prisiminė A. Rudys.

 

Ekipos kapitonas Marijus Norkus buvo lakoniškas: „Kodėl Palanga, kurią mes kelis kartus nugalėjome, galėjo tapti čempionais, o mes ne? Turėjome visus kozirius savo rankose, gaila, kad vienintelė ne mūsų žaidimo diena sugriovė visus planus“.

Kalba užkulisiuose sukosi ir apie kitą krepšinio sezoną.

„Ataskaitiniame viešosios įstaigos susirinkime bus priimti sprendimai, kas valdo ir administruoja komandą, formuosime biudžetą, skirsime trenerį (su A. Rudžiu vesime derybas) ir kelsime uždavinius. Žaidėjus, atsižvelgus į biudžeto galimybes, rinksis treneris“, – sakė D. Seilius.

 

Pasak O. Mačernio, šiuo metu jis, kaip ir A. Čiapas, ilsisi, vėliau lauks pasiūlymų ir ieškos komandos pats.

„Šis sezonas buvo vienas iš sunkesnių, iš pradžių porą trejetą mėnesių dėl traumos nebuvau geros sportinės formos, atsigavau tik sezono pabaigoje. Dabar ilsiuosi, kitą savaitę jau po truputį pradėsiu judėti. Kadangi turiu kontraktą su „Mažeikių“ ekipa, tikiuosi, kad ir kitą sezoną žaisiu už savo miestą“, – planais pasidalijo ekipos kapitonas M. Norkus.

 

„Planai labai neaiškūs – nuo kitos savaitės pradėsiu sportuoti pagal individualią programą, dirbu Juodkrantėje, todėl nieko konkretaus negaliu pasakyti“, – „Santarvei“ sakė L. Jacevičius.

 

„Kaip ir visa komanda, dabar atostogauju. Laukiu, koks bus biudžetas, kokio lygio bus formuojama komanda ir ar prireiks mano paslaugų“, – nieko konkretaus negalėjo pasakyti ir A. Rudys.

 

{kk}