Mažeikiškės atsigavimą po žaibo iškrovos gydytojai vadina stebuklu

 

„Jaučiuosi gerai“, – sako mažeikiškė Rima, vasarą patyrusi žaibo iškrovą

Laikraštis Lietuvos Sveikata praneša, kad žaibo iškrovą patyrusi ir mėnesiui į komą nugrimzdusi jauna mažeikiškė šiandien vaikšto ir šypsosi. Liepos 13-osios vakarą, žaibas merginai kirto į kairę pusę, po širdimi. Gydytojai vadina stebuklu tai, jog smūgis jos nepalietė.

Kirčio vietoje iš pradžių žiojėjo gili žaizda, dabar ją primena likęs randas. Rima Lietuvoje tapo bene vienintele paciente, patyrusia ir išgyvenusia žaibo iškrovą. Lietuvos medikai apie tokius atvejus iki šiol skaitė tik medicininėje literatūroje.

 

„Jei ne skubiai suteikta profesionali pirmoji pagalba, mergina dėl širdies ritmo sutrikimų būtų neišgyvenusi”, – konstatavo Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriaus vedėja Nijolė Šostakienė.

 

Iš Reanimacijos į Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyrių Rima buvo perkelta rugpjūčio 10 dieną. Iš komos būsenos mergina išėjo rugpjūčio 18 dieną ir tai buvo džiugi naujiena ne tik jos artimiesiems, bet ir Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriaus komandai, kuri mažeikiškę vadina „savo vaiku”.

 

Tada R.Kiaulakytė nevaikščiojo, nevaldė rankų, nevalgė, nekramtė, nenulaikė galvos, nekalbėjo, nerodė emocijų. Šiandien mergina jau kalba sakiniais, tiesa, kol kas tik trumpais. Po traumos pirmasis merginos žodis buvo tyliai tyliai ištartas „tėti” į prie ausies pridėtą telefono ragelį.

 

Lemtingojo liepos 13-osios vakaro Rima neprisimena, kaip ir kai kurių kitų savo gyvenimo įvykių, tačiau atmintis grįžta, tikina medikai. Pasak Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriaus vedėjos, įvertinus du ligos faktorius – mėnesį komos ir žaibo trenksmą – šiandien pasiekta itin gerų rezultatų, nors apie tolimesnes prognozes dar anksti kalbėti.

 

Mergina ligoninėje dar praleis mažiausiai mėnesį.

 

Šaltinis: Lietuvos sveikata

 

{parasas}