Akcija „Internetas pataria“ Mažeikiuose

„Į elektroninę erdvę persikelia vis daugiau viešųjų ir administracinių paslaugų. Daugumą kasdienių reikalų, kuriuos anksčiau reikėdavo tvarkyti žygiuojant iš vienos įstaigos į kitą, pildant šūsnis įvairių dokumentų, dabar galima greitai ir patogiai išspręsti internetu. Vis dėlto greitas šiuolaikinio gyvenimo tempas ne visiems leidžia sekti virtualaus pasaulio naujienas, todėl dalis gyventojų nežino, kad tokios elektroninės paslaugos yra teikiamos, o dalis – tiesiog nemoka jomis naudotis“, – aiškina Informacinės visuomenės plėtros komiteto prie Susisiekimo ministerijos direktorius Valdas Kišonas.

      

 

Mokymuose dalyvauti labai paprasta: nurodytu laiku visi susidomėję gyventojai turi atvykti į artimiausią viešąją biblioteką. Valandos trukmės tiesioginės transliacijos metu susirinkusieji bus supažindinti su konkrečiomis elektroninėmis paslaugomis.

 

Spalio 18 dieną 14 valandą Mažeikių viešojoje bibliotekoje gyventojams bus pristatinėjamos e. demokratijos, e. paveldo ir „Sodros“ paslaugos elektroninėje erdvėje, o spalio 25 dieną 14 valandą – e. policija, „Regitra“, gyvenamosios vietos deklaravimas.

 

Su minėtomis paslaugomis gyventojus supažindins gerai jas išmanantys atitinkamų institucijų atstovai – laidų pašnekovai. Transliacijų metu specialistai trumpai ir paprastai paaiškins, kodėl verta naudotis elektroninėmis paslaugomis ir parodys, kaip tai daryti. Savo patirtimi naudojantis jomis dalinsis ir aktorė Viktorija Kochanskytė. Mokymų metu taip pat bus galima laimėti vertingų prizų − fotoaparatų, elektroninių knygų skaitytuvų, planšetinių kompiuterių.

 

„Organizuodami šiuos mokymus norime, kad Lietuvos gyventojai, ypač vyresniojo amžiaus, bei tie, kurie dar nėra įgudę interneto vartotojai, įsitikintų, kaip paprasta ir saugu daugybę reikalų atlikti tiesiog internetu, negaištant laiko ilgose eilėse. Tikime, kad išmokę naudotis transliacijų metu pristatinėjamomis paslaugomis jie įsidrąsins išbandyti ir kitų institucijų e. paslaugas“, − teigia projekto „Bibliotekos pažangai“ kampanijos „Atsargus internete“ koordinatorius Mindaugas Raguotis.

 

Mažeikių viešosios bibliotekos informacija

 

{parasas}