„Google“ pristatė tiesiogiai su „Skype“ konkuruosiančią internetinės telefonijos paslaugą

Praėjusį trečiadienį „Google“ paskelbė, jog paslaugos „Gmail“ vartotojai galės vykdyti internetinius telefono skambučius į įprastinius telefonus tiesiogiai iš elektroninio pašto dėžutės. Tai – žingsnis į rinkos teritoriją, kurioje iki šiol tvirtai dominuoja „Skype“. Paslauga bus pasiekiama per „Gmail“ vartotojų pokalbių įskiepio (Gmail chat) langą, paspaudžiant piktogramą, pavadintą „Call phone“.

 

Ją paspaudus, ekrane bus atidaromas mažesnis langas su telefono numeriui surinkti skirta klaviatūra – vartotojams tereikės surinkti norimą numerį ir prie kompiuterio prijungti mikrofoną ir ausines (arba naudotis nešiojamame kompiuteryje integruotu mikrofonu ir garsiakalbiais). Paslauga per kelias artimiausias dienas turėtų pradėti veikti JAV rinkoje.

 

„Google“ teigia, jog skambučiai iš JAV į Kanadą bus nemokami mažiausiai iki šių metų pabaigos. Skambučiai iš JAV į kitas užsienio šalis bus apmokestinami panašiais kaip ir „Skype“ tarifais. Pavyzdžiui, skambutis iš JAV į Prancūziją, Didžiąją Britaniją, Vokietiją, Kiniją arba Japoniją kainuos 2 centus už minutę. Kompanija taip pat teigia, jog ši paslauga startuos ir kitose šalyse, tačiau kol kas nepatikslino, kada tai įvyks.

 

„Google“ atstovų nuomone, naujoji funkcija bus pravarti kompiuteriu besinaudojantiems asmenims arba skambinant iš tų vietovių, kuriose įprastais mobiliaisiais telefonais skambinti nėra galimybės dėl prasto ryšio sąlygų (tačiau yra interneto ryšys). 

 

Kita paslauga – „Google Voice“ – besinaudojantys asmenys galės skambinti naudodami šiai paslaugai priskirtus numerius. Jie taip pat galės „Gmail“ pašto dėžutėje priimti per „Google Voice“ numerius perduodamus skambučius.

Šis rinkos sprendimas kompaniją įtraukia į tiesioginę konkurencinę kovą su „Skype“. Žinoma, įveikti „Skype“ nebus taip paprasta: neseniai ši įmonė pareiškė turinti 560 milijonų registruotų vartotojų, tuo tarpu „Gmail“ deklaruoja per pus mažesnė vartotojų skaičių – beveik 200 milijonus. Nežiūrint į mažesnį vartotojų skaičių, „Gmail“ pamažu tampa savotišku centralizuotu komunikacijų centru.

 

Paslaugos vartotojai jau kurį lauką gali ne tik siųsti elektroninius laiškus, bet ir naudotis realaus laiko pokalbių bei video pokalbių galimybe. Integruota „Google Buzz“ funkcija vartotojams leidžia publikuoti pranešimus tiesiogiai į kai kuriuos socialinius tinklus, todėl kai kurie rinkos analitikai teigia, jog patogumo veiksnys gali pervilioti kai kuriuos „Skype“ vartotojus į „Gmail“.

www.technologijos.lt