Lenkai vėl grasina parduoti Mažeikių naftą

Lietuvos Vyriausybės atstovai nekomentuoja nuolat Lenkijos žiniasklaidoje pasirodančių publikacijų apie galimą vienintelės Baltijos šalyse Mažeikių naftos perdirbimo gamyklos „Orlen Lietuva“ pardavimą. Premjero patarėjas Virgis Valentinavičius sako, kad dėl logistikos problemų lenkai turėtų ieškoti kompromiso. Jis komentavo Lenkijos dienraščio „Dziennik Gazety Prawnej“ ketvirtadienį paskelbtą publikaciją, kad už „Orlen Lietuvos“ pardavimą pasisako didžiausia Lenkijos koncerno akcininkė Iždo ministerija. Dėl to neva žadama apsispręsti jau rugsėjį.

 

Tarp galimų Mažeikių naftos įmonės pirkėjų vėl minimi rusų koncernai – „Rosneft“, TNK-BP, „Lukoil“ ir „Surgutneft“. Jeigu Lietuva nepatenkins Lenkijos Vyriausybės reikalavimų, Iždo ministerija esą yra pasirengusi arba daliniam – 25 proc. Mažeikių įmonės akcijų pardavimui, arba visiškam „PKN Orlen“ pasitraukimui iš Mažeikių.

 

Susisiekimo ministras Eligijus Masiulis mano, jog nuolatinis aiškinimas, kad visos „PKN Orlen“ veiklos problemos yra tik dėl prastos logistikos ar „Lietuvos geležinkelių“ piktnaudžiavimo padėtimi, neatitinka tiesos.

 

„Nežinia kodėl niekas nekalba apie tai, kad „Lietuvos geležinkeliai“ pernai su „PKN Orlen“ pasirašė ilgalaikę sutartį dėl krovinių gabenimo su aiškiai nustatytais tarifais“, – sakė ministras.

 

Lenkijos koncernui būtinos geležinkelio atkarpos link Latvijos rekonstrukcijos darbai, pasak ministro, užtruks ne vieną mėnesį.

 

{alfa2}