Kaip saugiai sutikti šį šventinį savaitgalį?

Hidrometeorologų duomenimis dar ir šiandien snigs. Daugiau jo iškris vakariniuose, mažiausiai – šiaurės rytiniuose rajonuose. Penktadienio naktį žemiausia temperatūra šiaurės rytiniame pakraštyje gali siekti iki 15 laipsnių šalčio, vakariniuose rajonuose nenukris žemiau kaip 10 laipsnių šalčio, o paryčiais dar šiek tiek pašiltės. Sutinkant Naujuosius metus turėtų būti ramu, be sniego.

 

Tačiau antroje nakties pusėje užgrius daug sniego nešantis ir pūgas bei vėtras keliantis ciklonas. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos  primena  gyventojams, kaip reikia elgtis, kad šalti orai, sniegas ir pūgos nesugadintų Naujųjų metų sutikimo.

Penktadienio vakarą, jei yra galimybė, geriau pasilikti namie ir pasirūpinti maisto, vandens ir kuro atsargomis. Jei kartais sutriktų elektros tiekimas, apsirūpinkite žvakėmis, degtukais, žibintuvėliais ir jų atsarginėmis baterijomis. Sandariai uždarykite pastatų langus, duris, stoglangius ir kitas angas.

Iš namų išvažiuoti ar išeiti rekomenduojama tik būtiniausiu atveju, nes smarkiai sningant sumažėja matomumas, sutrinka tiek miesto, tiek tarpmiestinio transporto eismas. Be reikalo nevykite į tolimas keliones, jei vykstate, važiuokite ne vienas. Jei vis dėlto nusprendėte išvykti, pripildykite pilnai savo automobilio degalų baką, apsirenkite lengvais, erdviais ir šiltais drabužiais, pakraukite mobilųjį telefoną, pasirūpinkite maisto ir karštos arbatos atsargomis. Važiuokite magistraliniais arba regioniniais keliais.

Jei vykstate į svečius, perspėkite, kokiu laiku tikitės atvykti. Jeigu Jūsų automobilis užklimpo sniege, pasilikite jame ir kvieskite pagalbos. Retsykiais paleiskite automobilio variklį ir įjunkite salono šildymą. Tiktai labai svarbu į saloną neprileisti išmetamųjų dujų. Todėl nepamirškite stebėti, kad automobilio išmetamojo vamzdžio neužverstų sniegas.

Kaimo gyventojam, sužinojus apie galimą pūgą, reikia paruošti gyvuliams pašaro ir vandens atsargų.

Nesinaudokite savos gamybos elektros šildymo prietaisais, nejunkite kelių į vieną elektros lizdą bei nepalikite jų įjungtų į tinklą be priežiūros.

Perspėkite šeimos narius, artimuosius, kaimynus, kad jie būtų atsargūs pasitinkant metų sandūrą. Nelaimės atveju skambinkite  Bendruoju pagalbos  telefonu 112.