Neatleidžiamos stiliaus klaidos

Jei esi viena tų, kuriai mada – gyvenimo būdas, negaili sau leisti jokių nuklydimų savajame aprangos stiliuje. Svarbu įvertinti, kad madinga apranga  nelygu stilingai. Mada yra trumpalaikė, šiais laikais daugiausiai skirta tik šviesos greičiu besikeičiančiai mados industrijai palaikyti ir pateisinti, o stilius – amžinas. Jis, skirtingai nei mada, daug geriau atskleidžia, paryškina žmogaus asmenybę bei charakterį.

Savojo stiliaus derinimas su madingomis detalėmis – jau kas kita. Tiesa, bet kokį stilių besirenkant, labai svarbu įvertinti ne tik savo gyvenimo būdą bet ir kūno sandarą. Didžiausia mūsų tautiečių aprangos klaida yra neteisingas, tiesmukiškas skirtingų stilių derinimas.

 

Tikriausiai visi ne kartą esate matę merginų, dėvinčių romantiškas, nėriniuotas palaidinukes, pasidabinusiomis perlų karoliais, bei avinčias kokiais sportiniais „kedais“.

Spalvų derinimas – taip pat gali tapti peiliu bandant ieškoti savojo stiliaus. Žinoma, atskirti subtilius atspalvius nuo banalių ne taip ir paprasta, ypač jei jūsų veikla su tuo nesusijusi. Tačiau tokiu atveju geriausia pernelyg nerizikuoti su „rėkiančiomis“ spalvomis, nes galite smarkiai prašauti pro šalį.

 

Dvi – trys tarpusavyje derančios spalvos (jei trys – dvi dominuojančios, jei viena – reikalingas akcentas) būtų puikus sprendimas. Taip pat svarbu žinoti, kokios spalvos tinka Jums. Eksperimentuoti su ryškiomis spalvomis daugiau gali tamsesnės odos bei ryškesnių veido bruožų merginos.

 

Jei esate blyškiaodė šviesiaplaukė, rinkitės blankių, švelnių „nuskalbtų“ tonų spalvas. Ryškūs, rėkiantys tonai blyškų veidą padaro dar blankesnį, nebent esate linkusi ryškiai dažytis.

 

Kitos į akis krintančios mūsų tautiečių aprangos klaidos (kurios, beje, mus ypač išskiria iš margos tarptautinės minios – tik deja, ne gerąja prasme) greičiausiai yra:

– juodos pėdkelnės ar tamprės po mėlynu džinsiniu mini sijonu;

– safari stiliaus kelnės (turbūt didžiausia klaida visoje mados istorijoje);

– „kroksai‘ – ypač, jei avimi ne paplūdimyje;

– sportiniai, kasdieniniai rūbai ir vakariniai papuošalai bei ryškus makiažas. Svarbiausia atskirti, kur kaip derėtų atrodyti;

– keliais dydžiais per maži sintetiniai marškinėliai, kuriuos ypač mėgsta šiek tiek daugiau pasportavę vaikinai;

– odiniai diržai su iš tolo šviečiančiais metaliniais dizainerių logotipais.

 

Yra gera patarlė – „mažiau yra daugiau“, kuria vadovaudamiesi atrodysite skoningai. Kiekvienos dienos aprangą suskirstykite į prioritetus, ir atsikratykite visų nereikalingų detalių. Tuo labiau, jog vasara skirta poilsiui, o nevaržanti apranga ir minimalus makiažas (jei jo išvis reikia) sudaro puikias sąlygas ilsėtis, nesvarbu, kur ir kada.

 

Stilistė Eglė Čekanavičiūtė.

{alfa2}