Kaip tinkamai vartoti vaisius

vaisiai

Vaisiai, riešutai, žalios daržovės ir šakniavaisiai sudaro puikiai derantį mitybos valgiaraštį. Daugeliui vaisiai – tikras malonumas, nes juos valgyti ir sveika, ir skanu, tačiau juos reikia valgyti atskirai nuo kitų produktų ar patiekalų.
Vaisių negalima valgyti ir tarpuose tarp valgymo, nes tai reiškia, kad jie atsidurs skrandyje, kai ten dar virškinamas anksčiau patekęs maistas.

Taip bus sutrikdytas virškinimas. Vaisiai ir vaisių rūgštys nepalankiai veikia skrandžio sultis, ardo pepsiną ir sumažina jo sekreciją. Todėl geriausia juos vartoti iki pagrindinio valgymo likus 20-30 minučių. Per tą laiką jie suspėja patekti į plonąsias žarnas ir būna suvirškinti.

 

Taip pat patariama saldžius ir labai rūgščius vaisius valgyti atskirai. Cukrus, medus ir kiti saldumynai ypač netinkami vartoti su greipfrutais. Teisingai suderintas vaisių valgiaraštis labai tinkamas valgis pusryčiams. Nerekomenduojama vaisių saldinti cukrumi ar fruktoze.

 

Pusryčiams galite derinti šiuos vaisius:

1. Vyšnios, abrikosai, slyvos.

2. Persikai, abrikosai.

3. Obuoliai, vynuogės.

 

Vasarą pusryčiams galite pasiruošti vaisių salotų iš sezoninių vaisių: braškių, slyvų, abrikosų, vyšnių, trešnių, arbūzų, pridėję žalių salotų lapų ar salierų.

 

ŠALTINIS: Vitaminov.net

{parasas}