Savaitgalį Mažeikiuose įvyko jau trečioji Tarptautinė kalvystės meno šventė (foto galerija)

Šį savaitgalį Mažeikiuose, trims dienoms į Tarptautinę kalvystės meno ir amatų šventę susirinko kalviai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio valstybių. Tai jau trečia tokio pobūdžio šventė, pritraukianti amatininkus iš įvairių šalių.
Jau penktadienį prasidėjusi amatininkų šventė, visus besidominčius kalvystės menu, pakvietė į Mažeikių muziejuje surengtą parodą bei konferenciją apie kalvystės tradicijas mūsų rajone.

Šeštadienio popietę miesto gyventojai ir svečiai rinkosi į Šv. Pranciškaus Asyžiečio aikštėje šventės atidarymą bei ten pat vykusią amatų mugę ir kalvystės darbų parodą. Čia apsilankiusieji galėjo ne tik stebėti kaip jų akyse gimsta meno kūriniai, bet taip pat ir patys išmėginti kalvystės amato.

Tradicinėje amatininkų šventėje dalyvavo amatininkai, kalviai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Prancūzijos, Rusijos ir Suomijos. O šventės atidarymo metu visus susirinkusius linksmino liaudiškos muzikos kapelos, valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“, ansamblis „Jonis“, grupė „Junior“, muzikinis projektas „Hans&Co“, šokio su ugnimi studija „Ugnies valdovai“.

Šiemet Tarptautinę kalvystės meno ir amatų šventę organizavo Mažeikių r. Savivaldybės kultūros centras, o šios šventės pradininku bei iniciatoriumi yra laikomas mažeikiškis kalvis Algirdas Stankus.

{galerija}2010-06-06_kalviai{/galerija}

{parasas}