Mažeikių socialdemokratai akivaizdžiai keičia savo darbo stilių

Savaitgalį, birželio 4-6 dienomis, Klaipėdoje vykusiame Lietuvos socialdemokratų sąskrydyje mažeikiškiai socialdemokratai krepšinio turnyre iškovojo čempionų titulą. Sveikindamas nugalėtojus, Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkas Algirdas Butkevičius pasidžiaugė, kad didžiausias Telšių apskrityje Mažeikių rajono socialdemokratų skyrius akivaizdžiai keičia savo darbo stilių – pasirinkta santūrios, ramios, tačiau nuoseklios ir tikslingos veiklos kryptis.

Ir tai, anot pirmininko, regis, duoda rezultatų, nes per pirmąjį šių metų pusmetį į Socialdemokratų partiją įstojo 24 mažeikiškiai. Tiek žmonių praėjusias metais šio skyriaus gretas papildė per visus metus. Atlikta Mažeikių rajono gyventojų apklausa taip pat rodo, kad šiame rajone socialdemokratais pasitikima labiausiai.

 

Šiuo metų Mažeikių socialdemokratų skyrius telkia 360 narių. Pusė jų – dar gana jauni, aukštąjį išsilavinimą turintys žmonės.

„Tokių žmonių nesuviliosi gražiomis kalbomis, agresyvia agitacija ar primityviais pažadais. Jie moka analizuoti, vertinti, todėl motyvuotai renkasi mūsų partijos ideologiją, vertybes“, – teigė A. Butkevičius.

 

 
Daug pokyčių į Mažeikių skyriaus veiklą įnešė naujasis pirmininkas Antanas Tenys. Jo vidinė ramybė, nuoširdus ir atviras bendravimas su žmonėmis, gebėjimas kryptingai siekti užsibrėžto tikslo ir tam telkti bendražygius atsiskleidžia įvairiose, kartais partijai gana nelengvose situacijose.

 

„Reikia prisiminti, kad Mažeikių socialdemokratai Savivaldybės taryboje yra valdančiojoje koalicijoje. Kartu su konservatoriais, valstiečiais liaudininkais ir Naująja sąjunga. Sunkmečiu tai – labai didelis išbandymas. Juolab, kad kai kurie koalicijos partneriai nevengia baksnoti pirštu į socialdemokratus – neva dėl visko, kas Mažeikių rajone nutinka ar galėtų nutikti negera, kalti mūsų partiečiai.

 

Taip, būtent socialdemokratai pasipriešino drastiškam darbuotojų atleidimui Savivaldybei priklausančiose įstaigose, nes buvo įsitikinę, kad tokiu sunkiu metu privalu išsaugoti darbo vietas. Ieškota būdų, kaip sutaupyti biudžeto lėšas, ir rasta.

 

Taip, būtent socialdemokratai nepritarė norui privatizuoti kai kurias Savivaldybės įmones, nes detali analizė sufleravo, kad toks žingsnis nebūtų nei ekonomiškai, nei socialiai teisingas. Bet ar tai klaidos? Vargu. Dabartinė situacija rodo, kad priimti teisingi sprendimai. Iš tikrųjų socialdemokratai Savivaldybės tarybos nariai dirba labai sutelktai ir atsakingai, prieš kiekvieną Tarybos posėdį visus klausimus išgvildena drauge su LSDP Mažeikių skyriaus aktyvu“ – kalbėjo Lietuvos socialdemokratų partijos vadovas.

 

Glaudžiu ir dalykišku partijos bičiulių bendradarbiavimu itin džiaugėsi LSDP pirmininkas Algirdas Butkevičius. Vadovo teigimu, labai svarbu, kad skyriuose sprendimų būtų ieškoma tariantis, diskutuojant, pasinaudojant patirtimi, nes tik tuomet gimsta visuomenei, o ne patiems politikams naudingi sprendimai.

 

Dabar pagrindinis mažeikiškių socialdemokratų tikslas – padaryti viską, kad biudžetinių įstaigų darbuotojams laiku būtų mokamas atlyginimas, mažinamas nedarbo lygis, teikiama socialinė pagalba gyvenantiems nepritekliuje, skatinamas verslas.

 

Paskutiniame Tarybos posėdyje priimtas sprendimas 30 proc. sumažinti nekilnojamojo turto mokestį. Žinant, kad Mažeikiai turi įmonę „ORLEN Lietuva“ – tai labai ryžtingas, daug svarstymų, skaičiavimų, diskusijų pareikalavęs žingsnis.

 

Mažeikių rajono skyriaus socialdemokratai – nuolatiniai įvairių socialinių, bendruomeniškumą skatinančių akcijų iniciatoriai bei aktyvūs dalyviai.

„Į savivaldybių tarybų rinkimus turime eiti su svariais darbais, o ne reklaminiais lankstinukais nešini“, – įsitikinę Mažeikių rajono socialdemokratai.

 

 

Informaciją pateikė Agnė Kunsmonaitė.

{parasas}