Didžiausia problema – prakaitavimas?

Prakaitavimas yra natūrali apsauginė odos reakcija, tačiau kartais dėl mažai žinomų priežasčių jis padidėja tik tam tikrose kūno vietose. Turbūt ne kartą teko spausti “šlapią” pažįstamo ranką ar matyti suprakaitavusius kolegas drėgnomis drabužių pažastimis?

Dažniausiai žmones vargina padidėjęs prakaitavimas pažastyse, paduose arba delnuose, ypač išryškėjantis streso ar fizinio krūvio metu.

 

Yra nemažai būdų, padedančių sumažinti prakaitavimą. Tam dažnai naudojami antiperspirantai. Dabar sparčiai populiarėja botulino toksino injekcijos prakaitavimui mažinti. Į pažastų, delnų ar padų odą suleistas botulino toksinas panaikina rūpesčius dėl padidėjusio prakaitavimo 6-12 mėnesių.

Botulino toksinas yra bakterijų Clostridium botulinum išskiriamas produktas. Ši medžiaga blokuoja nervinius impulsus. Pastaruosius du dešimtmečius jis veiksmingai ir saugiai naudojamas neurologijoje (vaikų cerebrinio paralyžiaus, kreivakaklystės gydymui), plastinėje chirurgijoje ir dermatologijoje (kosmetiniam veido linijų k
oregavimui ir padidėjusiam prakaitavimui gydyti).

Atskiestas botulino toksinas leidžiamas į odą. Į gausiai prakaituojančias odos sritis (pažastis, delnus ar padus) suleidžiamos mažiausios veiksmingos botulino toksino dozės. Vaistas pradeda veikti praėjus 1-3 dienoms, o maksimalus veikimas pasiekiamas per 7-10 dienų po injekcijos. Injekcijų poveikis trunka 6-12 mėn.

 

Pažastų srityje procedūra gerai toleruojama, vaistas suleidžiamas plona adata ir skausmas panašus į skiepų procedūros. Jautresniems pacientams arba atliekant injekcijas delnų bei padų odoje yra siūlomi nuskausminimo metodai.

 

Jeigu esate nėščia, planuojate nėštumą arba maitinate kūdikį krūtimi – ši procedūra Jums nebus atliekama.
Beje, vienas šios procedūros minusas yra tas, jog ji pakankamai brangi – jos kaina maždaug 1400-2200 litų.

 

ŠALTINIS: Lietuvos Sveikata

{parasas}