Mažeikių naftos gamykla naudojosi savo monopoline padėtimi

Naftos gamyklą valdančios „Orlen Lietuvos“ monopolinė padėtis Lietuvoje yra žymiai didesnė nei Latvijoje ar Estijoje, todėl jai galėjo kilti pagunda manipuliuoti kainodara, ministrui pirmininkui Andriui Kubiliui pateiktą Konkurencijos tarybos vadovo išvadą reziumavo premjero patarėjas Virgis Valentinavičius.

Pagal Konkurencijos tarybos pažymą, kuri turėtų būti paviešinta dar trečiadienį, Lietuvoje apie 90 proc. dyzelino tiekia lenkų koncerno „PKN Orlen“ valdoma Mažeikių gamykla, kai kaimyninėse Latvijoje ir Estijoje šios bendrovės realizuojamo dyzelino dalis sudaro apie ketvirtadalį.

 

Pasak premjero atstovės spaudai Jardos Paukštienės, A. Kubiliaus susitikime su Konkurencijos tarybos vadovu Jonu Rasimu pripažinta, kad naftos kainų augimo tendencijos yra visame pasaulyje, ir Lietuva šiuo atveju ne išskirtinė.

„Bet turime pripažinti, kad produktų kaina prieš mokesčius Lietuvoje yra aukštesnė nei kitose Europos šalyse. Kainai įtaką daro didžiausia monopolininkė, kuri turi ir žaliavą, ir gamybą, ir degalinių tinklą“, – persakė premjero atstovė.

 

Trečiadienį mažmeninė A95 benzino kaina rekordinė – 4,23 centai už litrą. Anot J. Rasimo, Konkurencijos taryba atsakymus dėl „Orlen Lietuvos“ kainodaros turėtų pateikti nebent iki metų pabaigos.

 

{alfa2}