Kinijoje kol tėvai dirba, jų vaikai laukia pririšti prie sienų (Foto)

Virvėmis pririšti prie sienos kinų vaikai atspindi sunkią darbininkų padėtį šalyje, kurios populiacija didžiausia pasaulyje, praneša Dailymail.co.uk. Neturėdami pakankamai pajamų, kad suteiktų savo vaikams reikalingą priežiūrą, kinų darbininkai savo atžalas yra priversti atsivesti į darbo vietas. Nuotraukose, kuriose užfiksuota Jiaxing miesto Kinijos pietryčiuose gamykla, atspindi skurdžiai gyvenančių kinų kasdienybę.

Kol tėvai dirba, jų vaikai laukia pririšti prie sienų. Tokių migruojančių darbininkų nuo 16 iki 40 metų, neturinčių teisės į vaikų priežiūrą darželiuose, Kinijoje yra apie 110 milijonų. Tėvai gumomis pririša savo vaikus dėl saugumo, taip juos apsaugomi nuo vaikų vagių, kurių itin padaugėjo pastaruoju metu.

 

Čia taip pat galite pamatyti nuotrauką, kurioje dvimetis berniukas, paliktas Pekino centre, prie stulpo prirakintas grandine. Jo tėvas, dirbantis nelicencijuotu rikša, vežioja žmones po visą miestą, kol berniuko motina renka šiukšles priemiesčiuose. Šią istoriją išgirdęs vaikų darželių direktorius pasiūlė vyrui trejų metų nemokamą vaiko priežiūrą. „Aš pats apmokėsiu priežiūros mokestį, maždaug 40 tūkst. juanių (7 625 Lt)“, – sakė vaikų darželių vadovas, vadinamas Ponu Pi.

 

Berniuko tėvas pasakojo, kad visus uždirbamus pinigus jis išleidžia būsto nuomai, maistui ir sveikatos priežiūrai – nors ligoninės Kinijoje ir yra valstybinės, vis dėlto jos daug kainuoja. Kinijoje taip pat kyla daug biurokratinių sunkumų, norint leisti vaiką į darželį, jei esi atvykęs iš kitos šalies vietos. Negavę dokumentų, patvirtinančių naują gyvenamąją vietą, žmonės neturi teisės į švietimą, sveikatos ir socialinę apsaugą.

 

{alfa2}