Ką reikėtų žinoti, renkantis vyną?

Pirkdami vyną, turbūt, kiekvienas parduotuvėje ilgai prastovime prie lentynų, galvodami, kurį gi šįkart pasirinkti. Čia jūs rasite keletą patarimų, kurie, galbūt, jums pagelbės. Kaip „perskaityti“ etiketę? Etiketėje informuojama apie vyno tipą, bet ne apie jo kokybę. Pavyzdžiui, sąvoka „subrandintas ąžuolo statinėse“ reiškia ne vyno kokybę, bet jo gamybos stilių.

Venkite klaidingų patarimų

Skaitykite žurnaluose apie vynus, tačiau per daug nepasitikėkite tokiais straipsniais. Kodėl? Todėl, kad dažniausiai žurnalai yra susiję su gamintojais, kurie juose reklamuojasi. Ta pati tendencija galioja ir prekybos centruose, tik čia vyno paklausą lemia pirkėjai, kurie dažniausiai ieško kuo mažesnės kainos ir kuo didesnio kiekio tam tikro skonio vyno.

Kaip pasakė vienas Amerikos importuotojas „bet koks aukštos kokybės vyno gamintojas vengia prekybos centrų kaip maro“. Visgi, negalima viso to vertinti taip vienareikšmiškai, nes šiandien ir prekybos centruose ir žurnaluose randame tikrai geros kokybės vynų.

Taigi, prieš perkant vynus siūlytume pasikonsultuoti su šios srities žinovais, vyno parduotuvių konsultantais. Neprisipirkite iškart daug naujų, išreklamuotų vynų, geriau sulaukite patikimų rekomendacijų ir tik tada pirkite.

Restorane ar kavinėje išbandę kelių rūšių vyną, išsirinksite labiausiai jums patikusį. Visada galite paklausti barmeno, ką jis jums galėtų rekomenduoti. Pasiieškokite nepriklausomų kritikų nuomonių internete (asmeniniuose interneto puslapiuose ar forumuose), pasiskaitykite įvairių nuomonių.

 
ŠALTINIS: Laikas24.lt