Aštuonetuką pagimdžiusi moteris turi ir lietuviško kraujo

www.balsas.lt

Arabiško ir lietuviško kraujo turinti 33 metų moteris NBC televizijai papasakojo apie savo didelį norą susilaukti vaikų, nesėkmingus bandymus pastoti, depresiją ir galų gale ją aplankiusią laimę.
Neilgai trukus po aukštosios mokyklos baigimo Nadya Suleman pradėjo svajoti apie savo šeimą. 1995 metais trys bandymai susilaukti vaikų buvo nesėkmingi: ji patyrė persileidimus. Dirbtinio apvaisinimo procedūros ir nevaisingumą gydantys vaistai taip pat nedavė naudos.

Kitais metais Nadya ištekėjo už produktų vadybininko Marcoso Gutierrezo. 1999 metais psichiatrijos klinikoje dirbusiai Suleman viena pacientė sužeidė nugarą. Nuo to laiko ją ėmė kamuoti nuolatiniai nugaros skausmai.

2000 metais, kamuojama nugaros skausmų ir negalėdama susilaukti vaikų, moteris pateko į gilią depresiją ir ėmė galvoti apie savižudybę. Tais pačiais metais su vyru ji ėmė gyventi atskirai (oficialiai jie vis dar nėra išsiskyrę). Moteris sako, kad tam turėjo įtakos jos emocinė būsena dėl nesėkmingų nėštumų. Daugelį dienų moteris nesikėlė iš lovos ir buvo praradusi bet kokį norą ką nors veikti

Vis dėlto tais metais Nadyą aplankė sėkmė: po dirbtinio apvaisinimo procedūros ji vėl ėmė lauktis. Nepaisant džiaugsmo dėl nėštumo, moterį kamavo nuotaikų svyravimai, ji išgyveno depresiją. Anot jos psichologo, tai lėmė audringos emocijos – noras susilaukti vaikų ir nesėkmės baimė.

Po vaiko gimimo Nadya‘os emocinė būklė toliau blogėjo. Jai atrodė, kad vaikui gali nutikti kas nors blogo, tuo metu pagalbą moteriai teikė jos vyras ir motina.

Tačiau, nepaisant blogėjančios fizinės sveikatos, meilė vaikui padėjo Suleman atsitiesti. „Turėti kūdikį – nuostabiausias dalykas pasaulyje“, – sako Nadya.

Per kitus metus Suleman susilaukė dar penkių vaikų, iš jų dviejų dvynukų. Dirbtinio apvaisinimo procedūrai buvo naudojama to paties donoro sperma.

Praeitais metais moteris vėl ryžosi dirbtinio apvaisinimo procedūrai, nes norėjo susilaukti dar vienos mergaitės.

Tačiau paaiškėjo, kad moteris laukiasi ne vieno, bet septynių kūdikių. Nadya atmetė gydytojų pasiūlymą sumažinti embrionų skaičių.

N. Suleman apsisprendimas gimdyti aštuonetuką susilaukė aštrios kritikos: moteris jau turi šešis vaikus, yra vieniša motina, gyvenanti su tėvais. Interviu NBC televizijai ji aiškino, kodėl norėjo turėti tiek daug vaikų.

„Aš tiesiog ilgėjausi ryšio su kitais žmonėmis, to man iš tiesų trūko, kai buvau vaikas. Augdama patyriau didelę aplinkos kontrolę. Jaučiausi bejėgiškai. Mano svajonė visuomet buvo turėti didelę šeimą, daug vaikų“, – pasakojo moteris.

31 nėštumo savaitę gimė ne septyni, kaip prognozavo gydytojai, bet aštuoni kūdikiai.

Dabar apie didelę šeimą svajojusi moteris turi 14 vaikų.

www.balsas.lt