Kaip sužinoti, kiek moteris turėjo sekso partnerių

Ar moteris sugeba įsiminti visus savo sekso partnerius su kuriais jai teko laimė permiegoti per visą savo sąmoningą gyvenimą? Pasirodo, taip! Net jei mergina vienu mostu pamėgintų išmesti iš galvos kažkada mylėtą vyruką, moteriškas organizmas sugeba išsaugoti visą informaciją apie jį: amžių, ūgį, svorį, akių ir plaukų spalvą, rašoma leidinyje  „Journal of Sexual Medicine“.

Lytiniai organai turi unikalias ląsteles

Sensacingos išvados priėjo Kalifornijos klinikos praktinės citologijos specialistai. Ištyrinėję vaginos sekreto sudėtį, mokslininkai išsiaiškino vieną įdomią moteriško organizmo ypatybę. Paaiškėjo, kad moters vidaus lytiniai organai turi unikalias ląsteles, kurios sugeba „sugauti“  ir išsaugoti genetinę informaciją apie visų tipų vyrus, kurie kada nors turėjo lytinių kontaktų su šia dailiosios lyties atstove.


Likę gimdoje spermatozoidai gali sukelti uždegimą

Apžiūrint per mikroskopą šių ląstelių citoplazmas buvo aptiktos kažkokios sankaupos. Tolimesni tyrimai parodė, kad tos pačios sankaupos tai ne kas kita, o spermatozoidų genetinės liekanos. Mokslininkų manymu, aptiktos ląstelės atlieka „archyvinę“ funkciją: praėjus kelioms valandoms po  kiekvieno lytinio akto, jos pasiglemžia „nereikalingų“ spermatozoidų likučius iš moters lyties organų.
Antraip, svetimkūniai (spermatozoidai) galėtų sukelti gimdos uždegimą!  Tačiau tos ląstelės ne visados gerai atlieka savo funkcijas: „prarydamos“ spermatozoidus, jos ištirpina juos ne iki galo, dėl to viduje lieka tų pačių ląstelių baltyminės sankaupos, kurios iš esmės neištirpsta.

Pagal šios genetinės grandinės ilgį ir  galima nustatyti, kiek moteris turėjo sekso aprtnerių. O pagal DNR fragmentą, paimto iš tos grandinės, be didelio vargo galima nustatyti kai kurias „technines“ buvusių meilužių charakteristikas: amžių, svorį, ūgį, plaukų ir akių spalvą.

 

{balsas2}