L.Karalius vėl atsidūrė etikos sargų akiratyje

Seimo Etikos ir procedūrų komisija tirs žiniasklaidoje paskelbtą informaciją, esą galimai Seimo narys Linas Karalius turėjo įtakos tam, kad jo draugės vadovauta viešoji įstaiga „Gyvenimas džiaugsme” iš ministerijos gavo 20 tūkstančių litų programai „Sniego parkas”. Tirti tai nutarta trečiadienį vykusiame etikos sargų posėdyje. Beje, Seimo Socialdemokratų partijos frakcija kreipėsi į Sveikatos apsaugos ministrą, prašydama patvirtinti arba išsklaidyti tokias abejones.

„Viešojoje erdvėje pasirodė informacija apie parlamentaro L. Karaliaus galimą įtaką skiriant valstybės biudžeto pinigus su juo susijusiai viešajai įstaigai. Todėl kreipėmės į sveikatos apsaugos ministrą, kad šis patvirtintų arba išsklaidytų abejones. Turime pagrindo manyti, kad pinigai buvo panaudoti netinkamai”, – sako LSDP frakcijos seniūnas Algirdas Butkevičius.

 
Socialdemokratai klausia ministro, ar VšĮ „Gyvenimas džiaugsme” gavo 20 tūkstančių litų programai „Sniego parkas” vykdyti; jei taip, ar kitos besikreipiančios organizacijos taip pat greitai gauna lėšas.

Frakcija domisi, ar siūlyta programa tikrai atitinka Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) patvirtintus atrankos kriterijus; kokią įtaką skubiam lėšų skyrimui galėjo turėti Seimo nario L. Karaliaus apsilankymai SAM; ar Sveikatos apsaugos ministerija domisi, kaip yra panaudojamos viešosioms įstaigoms skirtos lėšos?

Jei gavus ministro atsakymą abejonės nebus išsklaidytos, socialdemokratai žada kreiptis į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją (VTEK), kad ši ištirtų, ar nebuvo supainioti viešieji ir privatūs interesai.

 

www.atn.lt