Šimonytė: būtinas dar vienas politinis susitarimas dėl taupymo

Dar vienas politinis susitarimas dėl valstybės lėšų taupymo bei išlaidavimo yra būtinas, teigia finansų ministrė Ingrida Šimonytė.

„Tikrai toks politinis susitarimas yra būtinas ir pageidautina, kad tai būtų maksimaliai plataus spektro politinių jėgų sutarimas“, – ketvirtadienį per Vyriausybės valandą sakė ministrė.

Dar vieną nacionalinį susitarimą dar šiais metais pasirašyti siūlo Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas liberalsąjūdietis Kęstutis Glaveckas. Jo teigimu, toks dokumentas galiotų iki 2015 metų.

„Tolesnis mūsų skolinimasis – mums dar reikės skolintis deficitui finansuoti, koks jis nebūtų, priklausys nuo to, kaip mes sugebėsime vykdyti tą (finansų valdymo- BNS) politiką“, – kalbėjo I.Šimonytė. Pasak jos, konsolidavimo priemonių nuo šiol reikės šiek tiek mažiau, todėl politinio susitarimo šitoje srityje „daugiau negu reikėtų, kad rinkos labiau mumis pasitikėtų“.

 

Valdžios Nacionalinis susitarimas dėl šalies finansų stabilumo su 12 socialinių partnerių – darbdavių organizacijomis ir kai kuriomis profesinėmis sąjungomis buvo pasirašytas praėjusių metų spalio pabaigoje. Nacionaliniame susitarime numatytas valstybės ir „Sodros“ biudžetų deficitų apkarpymas, mažinami biudžeto asignavimai ir socialinės išmokos.

 

{alfa2}