Pigs nekompensuojami vaistai

 Seimas priėmė įstatymą, kuriuo nutarta riboti didmenininkų ir mažmenininkų taikomus nekompensuojamųjų receptinių ir nereceptinių vaistų antkainius, o gamintojai turės pareigą deklaruoti vaistų kainas Lietuvai ir pateikti šių vaistų kainas Vyriausybės nustatytose referencinėse šalyse. Už tokias pataisas balsavo 80 Seimo narių, prieš – 1, susilaikė 4.

Pagal priimtas įstatymo pataisas, didmeninio platinimo licencijos turėtojas ar vaistinė, parduodami nekompensuojamuosius vaistinius preparatus, negalės taikyti didesnio prekybos antkainio negu nustatytas Vyriausybės. Įstatyme taip pat nustatyta, kad nekompensuojamojo vaistinio preparato mažmeninė kaina negalės būti didesnė negu vaistinio preparato rinkodaros teisės turėtojo ar lygiagretaus importo leidimo turėtojo deklaruota kaina pridėjus Vyriausybės nustatytus didmeninės ir mažmeninės prekybos antkainius bei pridėtinės vertės mokestį.

 

Nuo balandžio 1 d. įsigaliosiančios pataisos nebus taikomos nekompensuojamiesiems receptiniams vardiniams vaistiniams preparatams, o nekompensuojamosios medicinos pagalbos priemonės būtų parduodamos rinkos kaina.

 

Vyriausybė ir sveikatos apsaugos ministras iki 2010 m. kovo 31 d. turės parengti ir patvirtinti šiam įstatymui įgyvendinti reikalingus teisės aktus. Kaip anksčiau yra minėjęs sveikatos reikalų ministras Algis Čaplikas, dėl šių priimtų pataisų nekompensuojamieji vaistai galėtų atpigti maždaug nuo 15 iki 20 proc.