Medinis automobilis, varomas… malkomis kūrenamu boileriu? (Video)

Technologijos.lt

 Iš už kalvos į lauką išlinguoja kampuotas automobilis, ir kuo arčiau jis privažiuoja, tuo aiškesni darosi jo kontūrai. Ši keista transporto priemonė sukurta ne kokioje nors egzotiškų automobilių gamykloje, ir naudojant ne metalą, o medį. Tai dar ne viskas – ši „barža” yra varoma malkomis kūrenamu boileriu.
Populiarus olandų menininkas ir išradėjas Joost Conijn perdarė savo „Citroën” markės automobilį, kėbulą pakeisdamas medinėmis plokštėmis, o vietoj variklio sumontuodamas malkas kūrenantį vandens boilerį, kuriame užvirusio vandens garas tiekia energiją ratams.

Šiuo „medinuku” jis keliavo po Rytų Europos šalis, dokumentuodamas žmonių reakciją, išvydus keistąjį automobilį.

Tiesa, sprendžiant iš internete sklandančių komentarų, ne vienam vis gi kyla abejonių, ar šiame automobilyje tikrai sumontuotas garo variklis.

 

Transporto priemonė juda palyginti dideliu greičiu, o skleidžiamas garsas taip pat ne itin primena garo variklį. Tiesa, yra išlikę rašytinių šaltinių, kuriuose aprašoma, jog Antrojo Pasaulinio karo metais Švedijoje (ir greičiausiai kitose šalyse) dėl benzino trūkumo dalis automobilių būdavo perdarinėjami, keičiant benzininius variklius į savadarbes garo turbinas.

 

Tad šiandien išvysti garu varomą transporto priemonę neturėtų būti kažkas tokio fenomenalaus, bent jau teoriškai.

 

 

www.technologijos.lt