EP rinkimuose iš anksto jau balsavo 27 tūkst. rinkėjų, beveik perpus mažiau nei per prezidento

Alfa.lt

Per pirmąsias dvi išankstinio balsavimo dienas savo valią Europos Parlamento (EP) rinkimuose pareiškė per 27 tūkst. arba 1,02 proc. visų rinkėjų, beveik perpus mažiau nei per prezidento rinkimų tą patį laikotarpį. Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, per trečiadienį ir ketvirtadienį iš anksto savivaldybėse balsavo 17,3 tūkst. rinkėjų, 9,8 tūkst. – specialiuose paštuose ir 23 namuose. Iš viso jau yra balsavę 27,2 tūkst. rinkėjų.

 

Tuo metu per prezidento rinkimų išankstinio balsavimo pirmąsias dvi dienas savo valią pareiškė daugiau kaip 20-čia tūkst. rinkėjų daugiau, iš viso 50,1 tūkst. arba 1,88 proc. visų rinkėjų.

Išankstinis balsavimas savivaldybėse jau baigėsi ketvirtadienį 20 val., vis dar tęsiasi balsavimas specialiuose paštuose – baigsis penktadienį, ir namuose – baigsis šeštadienį.

Specialiuose paštuose balsuoja rinkėjai, kurie dėl sveikatos būklės ar amžiaus yra sveikatos priežiūros, socialinės rūpybos ar globos įstaigose, taip pat – atliekantys privalomąją karo tarnybą, atliekantys valstybės tarnybą ar dirbantys pagal darbo sutartis tarptautinėse karinėse operacijose užsienyje, arba atliekantys arešto ar laisvės atėmimo bausmę.

Balsuoti namuose gali sulaukę daugiau nei 70 metų, turintys negalią, sergantys ir nedarbingumo pažymėjimą turintys rinkėjai.

Lietuviai gali balsuoti ir užsienyje: paštu, diplomatinėse atstovybėse. Balsavimas diplomatinėse atstovybėse jau yra prasidėjęs, baigsis sekmadienį, 20 val. Lietuvos laiku.

Balsavimas rinkimų dieną, sekmadienį, rinkimų apylinkėse vyks nuo 7 iki 20 valandos.

Rinkimai į naujos kadencijos 736 vietų EP visoje Europoje vyksta 2009 metų birželio pradžioje. Lietuvoje rinkimuose dalyvauja 15 partijų, renkama 12 europarlamentarų.