Lietuva pastaruosius 5 metus Europoje buvo "šiek tiek autsaiderė" – prezidentė D.Grybauskaitė

Valstietis.lt

 

Lietuva per pastaruosius penkerius metus nesugebėjo rasti draugų Europos Sąjungoje (ES) ir buvo “šiek tiek autsaiderė”, interviu Prancūzijos žiniasklaidai pareiškė Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė. Kalbėdama apie santykius su Rusija, šalies vadovė sakė, kad istorijos užmiršti negalima, bet dabartinės sąlygos reikalauja žvelgti pirmyn.

 

“Buvau gana nepatenkinta, kad per pastaruosius penkerius metus Lietuva nesugebėjo rasti draugų ES ir buvo šiek tiek autsaiderė su savo politika ir labai griežtomis sąlygomis prieš Rusiją ir kitus kaimynus”, – sakė D.Grybauskaitė televizijai “France 24” interviu, kuris bus transliuojamas pirmadienio vakarą.

 

“Lietuva yra maža šalis, bet mes norime būti girdimi, norime būti aktyvūs ir norime būti suprasti. Per pastaruosius penkerius metus taip būdavo nevisada”, – pridūrė prezidentė.

 

D.Grybauskaitė sakė esanti pasirengusi konstruktyviam dialogui su kaimynais, įskaitant Rusiją.

“Niekas negali pamiršti, ypač skausmingos praeities. Yra raudonos linijos, kur mes niekada nieko neužmiršime, turime atsiminti savo skausmą ir istoriją. Bet gyvenimas reikalauja, kad turime rūpintis savo šalių interesais ir žiūrėti į ateitį. Esu pasirengusi konstruktyviam dialogui su kaimynais, įskaitant Rusiją ir Baltarusiją, vardan savo valstybės ir Europos Sąjungos interesų”, – sakė D.Grybauskaitė.

 

Paklausta apie kaimyninės Rusijos keliamą pavojų, prezidentė sakė, kad Lietuva yra išmokusi, kaip gyventi su Rusija.

“Išmokome prieš 50 metų ir dabar, kaip gyventi su tokia įtampa arba kaip gyventi kartu, taigi žinome, kaip elgtis. Mes išgyvenome, sugebėjome tapti šių dviejų organizacijų (ES ir NATO – BNS) nariais, taigi mes nebijome. Tiesiog žinome, ko tikėtis”, – sakė D.Grybauskaitė.