Ekstremalios situacijos dėl gripo epidemijos skelbti neketinama

Valstietis.lt

 Šiandien posėdžiausianti Vyriausybės ekstremalių situacijų komisija neturėtų skelbti ekstremalios situacijos dėl gripo epidemijos šalyje, nes sergamumo lygis stabilizavosi ir nebeauga, pirmadienį sakė sveikatos apsaugos viceministras Artūras Skikas.

„Padėtis stabilizavosi, neblogėja, tai nėra prasmės jos bloginti. Ko gero, bus atvirkščiai – bus įvertinta, kad stabilizavosi padėtis, ir reikia priimti visai gal kitus sprendimus”, – pirmadienį per spaudos konferenciją sakė A.Skikas. Kita vertus, anot viceministro, komisija antradienį taip pat neturėtų ir atšaukti gripo epidemijos šalyje.

 

A.Skiko teigimu, šalyje yra pakankamai antivirusinių vaistų, o dėl pandeminio gripo vakcinos kol kas deramasi. „Apie 6500 „Tamiflu” ir 3500 „Relenzos” Lietuvai – manau, pakankamai. Jau matome pirkimo tendencijų mažėjimą. Mano žiniomis, rytoj dar 20 tūkst. į rinką papildomai bus paduota – manau, kad visi ramiai galės laukti ligos ar jos nelaukti. Manau, ta situacija stabilizavosi”, – tvirtino viceministras.

 

Valstybinės visuomenės sveikatos priežiūros tarnybos direktorius Vytautas Bakasėnas sakė, jog nors šalyje dar daug sergančiųjų, didesnio epidemijos pakilimo nesitikima.

 

„Kol kas išlieka aukštas epideminis lygis Lietuvoje, bet mažėja sergamumas rytų Lietuvoje ir auga vakaruose. Praktiškai tik vienoje savivaldybėje – Skuodo rajone – yra žemesnis nei epideminis lygis. Pakilimo neturėtų būti ryškaus. Paties gripo yra didėjantis, bet ūmių viršutinių kvėpavimo takų susirgimų skaičius mažėja”, – sakė V.Bakasėnas.

 

Anot jo, epidemija dar truks keletą savaičių. Antrosios gripo epidemijos bangos prognozuoti jis nesiryžo. „Anksčiau visada būdavo sezoninis gripas, ateidavo po Naujųjų metų, vasario, kovo mėnesį būdavo, praėjusiais metais buvo gruodžio mėnesį”, – sakė V.Bakasėnas.

 

Lietuvoje patvirtinti keturi mirties nuo pandeminio gripo sukeltų komplikacijų atvejai, įtariami dar du. Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, praėjusią savaitę (lapkričio 23-29 dienomis) sergamumo rodiklis buvo mažesnis nei prieš dvi savaites (lapkričio 16-22 dienomis): 10-čiai tūkstančių žmonių atitinkamai teko 192,5 ir 196,7 sergantieji.