Šią savaitę mokykloms nerekomenduojama vesti pamokų

 Lapkričio 24 d. Mažeikių rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyrius elektroniniu paštu išsiuntė švietimo įstaigų vadovams siūlymą, kuriuo rekomenduojama nevesti pamokų lapkričio 25, 26, 27 dienomis (trečiadienį, ketvirtadienį, penktadienį) dėl pandeminio gripo epidemijos.  

 

Pasak Švietimo skyriaus Apolinaro Stonkaus, pastarosiomis dienomis kai kuriose Mažeikių rajono mokyklose į pamokas neateidavo daugiau nei 50 proc. visų mokinių. Gana gausiai pradėjo sirgti ir pedagogai. Dėl šių priežasčių nevisavertis tampa ugdymo procesas, neįmanoma vykdyti ugdymo plano.

 

„Manau, kad mokyklų vadovai turėtų nuspręsti šią savaitę nevykdyti ugdymo proceso. Tegu ir nesergantys vaikai pabūna namuose, izoliuoti nuo didesnių susibūrimų vietų. Gal nors taip pavyks pristabdyti ne tik pandeminio gripo, bet ir ūminių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų plitimą“, – sakė A. Stonkus.

 

Lapkričio 30 d. mokyklų vadovai spręs, ar reikia pratęsti priverstines mokinių atostogas.

Dėl epidemijos nevestų pamokų nereikės atidirbti. Švietimo skyriaus vedėjo teigimu, ugdymo planuose nurodyta, kad dėl šios priežasties praleistos pamokos turi būti įskaičiuotos į ugdymo dienas, o mokykla gauna teisę koreguoti ugdymo procesą.

 

Telšių visuomenės sveikatos centro Mažeikių skyriaus duomenimis, lapkričio 23 d. į gydymo įstaigas kreipėsi 127 gyventojai, sergantys pandeminiu gripu. Iš jų – 102 vaikai.

 

Iš viso pirmadienį pandeminiu gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis  užregistruota 449 susirgimai, vaikai – 350.

 

www.infomazeikiai.lt