Būk saugus — pasitikrink ratus

ATN.LT

 Lapkričio 23 – gruodžio 5 dienomis visuose techninių apžiūrų centruose ir stotyse bus tikrinami lengvieji automobiliai. Šios akcijos tikslas – suteikti vairuotojams galimybę pasitikrinti automobilio techninę būklę ir, pašalinus trūkumus (jei tokie bus), atvykti į techninę apžiūrą.
Prieš porą savaičių šalies keliuose vykusios policijos akcijos, kurios metu buvo tikrinama transporto priemonių techninė būklė, rezultatai dar kartą parodė, kad daugelis vairuotojų visai nesirūpina savo automobiliais.

 

Daugiausia pareigūnai nustatė pažeidimų, susijusių su šviesos prietaisų (žibintų) nustatytų reikalavimų neatitikimu (708) ir netinkamu padangų naudojimu (309).

 

Taip pat nustatyti 329 kiti transporto priemonių techninių reikalavimų neatitikimo atvejai. Šią prevencinę priemonę policijos pareigūnai vykdė kartu su techninių apžiūrų centrų darbuotojais.

 

„Jau vykusi policijos pareigūnų ir mūsų darbuotojų akcija atsakė į daugelį klausimų, kodėl rudenį įvyksta daugiau skaudžių eismo nelaimių. Neatsakingas elgesys prie vairo ir elementarus aplaidumas bei eismo taisyklių ignoravimas kainuoja žmonių gyvybes. Jeigu pats vairuotojas visai nesirūpina savo saugumu ir savo automobiliu, tai ne tik jo asmeninis reikalas“, – sakė „Transekstos“ direktorius Gintautas Šlederis.

 

Statistika rodo, kad pirmąkart techninės apžiūros nepraeina net 41,66 proc. patikrintų automobilių. Tarp fiksuotų techninių trūkumų beveik 30 proc. sudaro matomumo ir signalizacijos gedimai, 18 proc. – pakabos ir transmisijos gedimai, po 16 proc. – variklio išmetimo sistemos bei stabdymo efektyvumo sutrikimai.

 

Akciją „Būk saugus – pasitikrink ratus“ jau ketvirtą kartą rengia Lietuvos techninės apžiūros įmonių asociacija „Transeksta“ kartu su techninės apžiūros centrais.

 

www.atn.lt