Mergina, bijanti daržovių

Alfa.lt

 22 metų studentė Vicki Larrieux negali laikytis dietos, nes ji kenčia nuo fobijos daržovėms, praneša Telegraph.co.uk. Mergina kenčia nuo baimės, žinomos kaip lachtofobija, dėl kurios ji, vos pamačiusi daržovę, patiria panikos priepuolį. V. Larrieux valgiaraštyje yra mėsos, bulvių, grūdinių produktų ir kartais obuolių, tačiau ji atsisako valgyti, jei lėkštėje yra nors mažytis morkos gabalėlis.

 

„Šią baimę turiu visą savo gyvenimą. Net mažiausia morka ar kelios pupelės lėkštėje vaikystėje mane siaubingai išgąsdindavo, – pasakoja mergina. – Tačiau kai ši baimė manęs neapleido ir suaugus, susimąsčiau, kad tai gali būti tikra fobija, o ne tik daržovių nemėgimas. Kiekvieną kartą, kai pamatau daržoves, nebūtinai savo lėkštėje, jos gali būti bet kur, iškart pradedu jausti baimę, prakaituoju, padažnėja širdies plakimas. Žmonės galvoja, kad tai smulkmena, tačiau kalbama ne apie tai, kad nemėgstu brokolių skonio, vien jų vaizdas mane išgąsdina. Negaliu net jų paliesti“, – prisipažįsta V. Larrieux.

 

Merginai ėjimas į maisto parduotuvę ar apsilankymas restorane kartu su jos vaikinu 25 metų Joseph Jade yra didžiulė problema.

 

„Man sunku įeiti į maisto parduotuvę, nes daržovių skyrius paprastai yra tiesiai prie pat įėjimo, – prisipažįsta V. Larrieux. – Mano vaikinas iš tiesų stengiasi man padėti, kiek tik galėdamas. Gerai, kad jis nėra vegetaras“, – sako mergina. V. Larrieux prisipažįsta tikinti, kad vieną dieną jai pavyks įveikti fobiją.

 

Nuo šios neįprastos fobijos Didžiojoje Britanijoje kenčia keli tūkstančiai žmonių.