Trys dalykai, padedantys darbe

Alfa.lt

 Kūrybingumas

Žmonės, dirbantys kūrybingoje aplinkoje ir kūrybingą darbą, yra 60 proc. sveikesni nei tie, kurių darbas mechaniškas, monotoniškas ir nuobodus. Todėl šie darbuotojai turi stipresnes imunines sistemas, rečiau serga streso sukeltomis ligomis ir rečiau neatvyksta į darbą dėl ligos.

 

Plepėjimas internetu

„Trumpas paplepėjimas susirašant su bičiuliais daro jus protingesnius“, — sako Mičigano universiteto mokslininkai. Bendravimas yra lygiai toks pat puikus prasiblaškymas kaip ir kiti, labiau tradiciniai protiniai pratimai, kurie lavina intelektą ir mankština protą. Todėl jei per dieną skirsite 10 minučių pokalbiui su bičiuliu internetu, tai prilygs dešimčiai minučių, praleistų sprendžiant kryžiažodį.

 

Muzika

Kokia muzika groja jūsų darbo vietoje? Jei klasikinė, tai puiku — ji skatina kūrybiškumą. Tačiau jei muzika bloga ir jus erzina, tai neigiamai veikia ir darbo kokybę. Dar vienas pastebėjimas: gerai, jei muziką reguliuoti galite pats — kuo mažiau kontrolės turite tam, kas groja darbo vietoje, tuo mažiau jums ta muzika patinka.