Telšių apskrityje pagerėjo pagrindiniai avaringumo statistikos rodikliai

ATN.LT

 Šiemet Lietuvos keliuose užregistruojama ketvirtadaliu mažiau eismo įvykių negu praėjusiais metais. Tai konstatuota pirmadienį Susisiekimo ministerijoje vykusiame Valstybinės eismo saugumo komisijos posėdyje.

„2008-ieji pagal žuvusiųjų keliuose skaičių buvo geriausi per pastaruosius 40 metų, o šiais metais eismo įvykių statistika dar geresnė. Tačiau svarbiausia, kad kiekvienas eismo saugos gerėjimo procentas atspindi išsaugotas žmonių gyvybes”, – pažymėjo susisiekimo ministras Eligijus Masiulis.

 

Pirminiais duomenimis, šiemet iki spalio 26 d., palyginti su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, Lietuvoje užregistruota 22,2 proc. mažiau eismo įvykių (2008 m. – 3934, 2009 m. – 3061). Žuvusiųjų skaičius sumažėjo 28,1 proc. (2008 m. – 399, 2009 m. – 287). Statistikos duomenys rodo, kad transporto priemonių vairuotojai kelyje tapo atsargesni ir atsakingesni. Šių metų sausio-rugpjūčio mėnesiais, palyginti su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, eismo įvykių dėl vairuotojų kaltės sumažėjo beveik 27 proc. Ypač sumažėjo eismo įvykių dėl neblaivių vairuotojų kaltės bei dėl asmenų, neturinčių teisės vairuoti, – tokių eismo įvykių užregistruota atitinkamai 45,8 proc. ir 43,3 proc. mažiau.

Atidesni tapo ir pėstieji – dėl jų kaltės sukeltų eismo įvykių užregistruota beveik 38 proc. mažiau (2008 m. – 425, 2009 m. – 264). Gerokai sumažėjo ir žuvusių pėsčiųjų – 41,4 proc. mažiau. Tačiau žmonėms vis dar trūksta atsargumo tamsiuoju paros metu: tokiu laiku žuvo net 72,4 proc. pėsčiųjų.

Sausio-rugpjūčio mėnesiais užregistruota beveik 20 proc. mažiau eismo įvykių, kuriuose nukentėjo nepilnamečiai. Dėl jų pačių neatsargaus elgesio kelyje žuvo 9 nepilnamečiai – tai 6 daugiau nei pernai per tą patį laikotarpį. Sužeistų nepilnamečių sumažėjo beveik 22 proc.

Nors avaringumas ir mažėja, daugiausia eismo įvykių užregistruojama didžiuosiuose Lietuvos miestuose. Mažiausiai eismo įvykių – tik 78 užregistruoti Tauragės apskrityje (18,8 proc. mažiau). Pavojingiausia eismo atžvilgiu išlieka Kauno apskritis – per aštuonis šių metų mėnesius čia užregistruota ne tik daugiausia eismo įvykių (648), bet yra ir daugiausia žuvusių (45 žmonės) bei sužeistų (752). Šioje apskrityje taip pat užregistruota daugiausia eismo įvykių, kuriuose nukentėjo žmonės, dėl neblaivių vairuotojų kaltės (38 eismo įvykiai).

Šių metų aštuonių mėnesių pagrindiniai avaringumo statistikos rodikliai, palyginti su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, pagerėjo aštuoniose iš dešimties apskrityse: Alytaus, Kauno, Marijampolės, Panevėžio, Šiaulių, Telšių, Utenos ir Vilniaus.

 

www.atn.lt