Storiausias pasaulyje žmogus storėjo siekdamas rekordo

Alfa.lt

 Paulas Masonas norėjo tapti sunkiausiu pasaulyje žmogumi, rašo Thesun.co.uk. Prieš trejus metus vyrui pavyko numesti 120 kilogramų. Atrodė, 48-erių Paulas Masonas nusprendė nesiekti sunkiausio pasaulyje žmogaus vardo. Tačiau vos grįžęs namo iš ligoninės jis vėl ėmė valgyti picas, troškinius ir kinų maistą. Jį buvo galima dažnai pamatyti prie „McDonald’s“ restorano maisto išsivežimo langelio. Niekas jo negalėjo sustabdyti. Jis suvalgydavo didžiules dėžes saldainių ir bulvių traškučių vienu ypu.

 

 

Bobas Singhas Phaguras, užkandinės „Nacton Road Fish Bar“ Ipsviče vadybininkas, sakė: „Jis visada laukdavo lauke savo vežimėlyje, nes netilpdavo per duris. Jo slaugytojai paimdavo maistą išsinešti. Tai būdavo porcijos, kurių paprastai užtektų dešimčiai žmonių.“ P. Masonas užsisakydavo keturis didelius menkės tešloje gabalėlius, du pyragus, keturias dešreles ir šešias dideles porcijas bulvių su žirneliais ir padažu bei du didelius „Coca-Cola“ butelius. Paaiškėjo, kad P. Masono slauga per pastaruosius kelerius metus išaugo iki vieno milijono svarų. Maistui jis leisdavo ir savo motinos pinigus.

Šiuo metu P. Masonas negali judėti, ištisas dienas jis leidžia savo lovoje. Specialus keltuvas jį pakelia, kad jis galėtų žiūrėti televizorių, žaisti žaidimo piltu ar laiką leisti internete.

Buvęs mechanikas ir laiškanešys kiekvieną savaitę gauna 67,50 svarų pašalpą ir pinigų namui nuomuoti. Jam padeda aštuonių žmonių komanda iš Nacionalinės sveikatos apsaugos tarnybos, kurie būna prie jo ištisą parą, gamina ir valo namus. Slaugytojai per metus valstybei kainuoja 100 tūkst. svarų. P. Masoną lanko fizioterapeutas, kuris jam daro kojų, krūtinės masažus, kad storiausias pasaulyje žmogus nesusirgtų plaučių uždegimu ir išvengtų trombozės. Slaugytojai jį nuolatos varto, kad jam nesusidarytų žaizdos. Beveik vienintelis dalykas, kurį P. Masonas gali padaryti pats, tai suvalgyti 20 tūkst. kalorijų per dieną, aštuonis kartus daugiau nei rekomenduojama vidutiniam vyrui, bei išsivalyti dantis.

Kaimynai pasakoja, kad per šešis mėnesius jį matė tik kartą, kai jis mėgavosi vasaros iškyla. Jie sakė, kad P. Masonas atrodė patenkintas stebėdamas slaugytojų jam kepamus kepsnius.

P. Masono motina mirė prieš šešias savaites. Jai buvo 75 metai. Jo sesuo 43-erių Louise sakė, kad nesuvaldomas brolio potraukis valgyti išskyrė jų šeimą. Paulas anksčiau mėgdavo žaisti futbolą, bet buvo priverstas mesti dėl artrito. Netrukus P. Masonas ėmė storėti. Sesuo pasakoja, kad jis ėmė itin daug valgyti. Kol buvo gyvas tėvas, jis mokėjo paskolą už šeimos namą, tačiau jam mirus, o sąskaitoms už brolio maistą drastiškai išaugus, šeima namą prarado. „Aš myliu Paulą, bet tai, ką jis daro, tiesiog drasko mano širdį“, – sakė sunkiausio pasaulyje žmogaus sesuo.

Dabar P. Masonas laukia skrandžio operacijos, kuri ne tik jį sustabdys nuo besaikio valgymo, bet ir išgelbės jo gyvybę. Operacija kainuos 20 tūkst. dolerių. P. Masonas 2006 metais pasirodė dokumentiniame filme apie priklausomybes, kuriame jis teigė, kad būti slaugomam ir turėti kur gyventi yra jo, kaip žmogaus, teisė.