Nuo gegužės Lietuvoje kiaulių gripu susirgo 56 žmonės

Valstietis.lt

 Naujuoju A(H1N1)v arba vadinamuoju kiaulių gripų Lietuvoje nuo gegužės-spalio mėnesiais susirgo 56 žmonės. Lietuvos pareigūnai sergamumą šiuo gripu, dėl kurio pasaulyje yra paskelbta pandemija, vadina mažu. Iš viso Lietuvoje įtardami naująjį gripą į medikus ištyrimui kreipėsi 354 asmenys. Šiuo gripu susirgo 31 moterys ir 25 vyrai, apie 79,6 proc. susirgusiųjų – iki 30 m. amžiaus.

Diagnozavus ligą apie trečdalis pacientų buvo hospitalizuota, likusiems skirtas ambulatorinis gydymas, pranešė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

 

Pasak pranešimo, bent po vieną susirgimą yra nustatyta kiekvienoje Lietuvos apskrityje, išskyrus – Alytaus. Daugiausia atvejų – Vilniaus apskrityje – 29. 12 asmenų užsikrėtė būdami Lietuvoje, 44 susirgimai yra susiję su kelionėmis į kitas šalis.

 

Ekstremalių situacijų valdymo centro vadovo, sveikatos apsaugos viceministro Artūro Skiko teigimu Lietuvoje sergamumas pandeminiu gripu yra mažas. Pasak viceministro, šalies gydymo įstaigos turėtų planuoti apsaugos priemones, jei sergamumas didėtų.
SAM posėdyje penktadienį aptartos pandeminės vakcinos ir antivirusinių vaistų pirkimo galimybes, nutarta minėtą vakcina įsigyti viešojo pirkimo atviro konkurso būdu. Planuojama, kad vakcina Lietuvą pasiektų ne anksčiau kaip 2010 m. antrąjį ketvirtį.

 

Posėdyje buvo nutarta pirmuoju prioritetu skiriant pandeminio gripo vakciną laikyti medicinos personalą. Numatoma pirmiausia išskirti šeimos gydytojus ir jų komandas, su jais dirbančias slaugytojas, taip pat specialistus dirbančius priėmimo skyriuose, visuomenės sveikatos specialistus.

 

Pasaulio sveikatos organizacija pataria gripo pandemijos metu pirmiausia apsaugoti asmenis, sergančius lėtinėmis ligomis, nėščiąsias ir sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojus.

 

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro prie SAM duomenimis, nuo gripo A(H1N1)v pandemijos pradžios Europoje skaičiuojama daugiau nei 59 tūkst. susirgimų, o visame pasaulyje daugiau nei 378 tūkst., nuo šio gripo Europoje mirė – 204, visame pasaulyje daugiau nei 4,5 tūkst. žmonių.