Kas trečias lietuvis turi antsvorio

Vilniausdiena.lt

 Per 30 metų nutukimas Lietuvoje padidėjo tris kartus, teigia Nacionalinės sveikatos tarybos pirmininkas Juozas Pundzius.
Seime pristatydamas Nacionalinės sveikatos tarybos metinį pranešimą jis teigė, kad gyventojų nutukimas lemia širdies ir kraujagyslių mirtingumo pokyčius.

„Kas trečias Lietuvos gyventojas turi viršsvorį, kas penktas yra nutukęs“, – apgailestavo tarybos pirmininkas. Pasak J. Pundziaus, neramina ir vidutinės gyvenimo trukmės rodikliai. Moterų gyvenimų trukmė vis dar 11,3 metų ilgesnė nei vyrų.

 

„Kasmet Lietuvoje mažėja gyventojų skaičius. Šių metų pradžioje Lietuvoje gyveno 3 mln. 358 tūkst. gyventojų. Lietuvos populiacija, kaip ir visame pasaulyje, senėja“, – kalbėjo Nacionalinės sveikatos tarybos primininkas.

 

Aptardamas trumpos Lietuvos žmonių vidutinės gyvenimo trukmės ir didelio mirtingumo priežastis, tarybos pirmininkas tvirtino, kad vidutinis gyvenimo trukmės trumpėjimas yra susijęs daugiau ne su sveikatos priežiūros veiksmingumo stoka, bet lemiamą įtaką turėjo mirtys dėl sveikatos politikos veiksmingumo stokos. Anot jo, tai akivaizdus iššūkis Lietuvos sveikatos politikai.