"Gelbėkit vaikus" ir "Statoil" vaikams išdalins 5 tūkstančius atšvaitų

Remiantis Lietuvos policijos eismo priežiūros tarnybos duomenimis, prasidėjus moksleivių atostogoms padidėja grėsmė vaikams nukentėti eismo įvykių metu. Siekiant užtikrinti vaikų saugumą per žiemos atostogas, viešosios organizacijos „Gelbėkit vaikus“ ir UAB „Lietuva Statoil“ iniciatyva 29 Vaikų dienos centrus visoje Lietuvoje lankantiems vaikams bus išdalinta 5 tūkst. atšvaitų. Jais mažieji pasidalins su savo draugais mokyklose per vyksiančius kalėdinius karnavalus ir primins jiems, jog gatvėse reikia būti atidiems. Atšvaitų dalijimo akcija pažymės pirmojo VO „Gelbėkit vaikus“ ir „Lietuva Statoil“ projekto „Saugi aplinka – saugus vaikas“ etapo pabaigą.

Pasak Vigando Imbraso, Lietuvos policijos eismo priežiūros tarnybos Veiklos organizavimo skyriaus vyresniojo specialisto, patirtis rodo, jog per atostogas vaikai tampa mažiau atidūs. „Per atostogas vaikai turi daugiau laisvo laiko, kurį dažnai praleidžia lauke žaisdami su sniegu, ir dėl to būna nepakankamai dėmesingi gatvėse ir keliuose. Dėl sumažėjusio vaikų atidumo didėja eismo įvykių, kuriuose nukenčia mažamečiai, rizika“, – teigia V. Imbrasas.

VO „Gelbėkit vaikus“ generalinės sekretorės Rasos Dičpetrienės teigimu, situaciją dar apsunkina tamsus paros metas, dėl kurio padaugėja rizikų gatvėse. „Žiemos atostogos pakankamai ilgos, tačiau jų metu anksti temsta. Todėl tikimės, jog kartu su projekto partnere kompanija „Lietuva Statoil“ išdalyti atšvaitai padės vaikams būti matomiems gatvėse tamsiuoju metų laiku ir užtikrins jų saugumą ne tik per atostogas, bet ir joms pasibaigus“, – sako R. Dičpetrienė.

Pasak bendrovės „Lietuva Statoil“ Rinkodaros departamento direktorės Daivos Jokšienės, atšvaitus siekta išdalinti mažesniuose Lietuvos miestuose gyvenantiems vaikams, kadangi regioniniai keliai yra prasčiau apšviesti, ir dėl to padidėja eismo įvykių rizika. „Lietuva Statoil“ nuosekliai siekia rūpintis situacija Lietuvos keliuose. Bendradarbiaudami su organizacija „Gelbėkit vaikus“ ir Dienos centruose išdalindami vaikams atšvaitus, norime pasiekti socialiai pažeidžiamas grupes, vaikus, gyvenančius atokesniuose regionuose“, – teigia D. Jokšienė.

Atšvaitai vaikus pasieks tarpšventiniu periodu, kai „Gelbėkit vaikus“ Vaikų dienos centruose bus rengiamos kalėdinės šventės. Jų metu taip pat bus prisimenamas visus metus vykdytas projektas „Saugi aplinka – saugus vaikas“, vaikai turės galimybę pabendrauti su jau pažįstamais policijos pareigūnais, kurie dar kartą primins, kad nuolat dėvimas atšvaitas jiems padėtų saugiai jaustis gatvėse ir keliuose.

Kiekvienas Dienos centrą lankantis vaikas gaus po keletą atšvaitų, kuriuos galės padovanoti mokyklos draugams ir palinkėti saugių 2009 metų. Tikimasi, jog atšvaitai pasieks 5 tūkst. vaikų 15 Lietuvos miestų.

VO „Gelbėkit vaikus“ ir UAB „Lietuva Statoil“ inicijuotas projektas „Saugi aplinka – saugus vaikas“ vykdomas nuo 2008 m. balandžio mėnesio. Jis yra orientuotas į socialiai pažeidžiamiausias vaikų ir suaugusiųjų grupes. Pirmąjį projekto etapą įgyvendino 29 „Gelbėkit vaikus“ Vaiko dienos centrai 15 Lietuvos miestų – Anykščiuose, Akmenėje, Druskininkuose, Kazlų Rūdoje, Kupiškyje, Marijampolėje, Mažeikiuose, Rokiškyje, Šakiuose, Šiauliuose, Širvintose, Tauragėje, Ukmergėje, Šilutėje ir Vilniuje. Nuo balandžio mėnesio centruose vyko pamokos, kurių metu atlikdami praktines užduotis vaikai mokėsi saugaus eismo pagrindų. Taip pat organizuoti atsakingo vairavimo ir saugumo užsiėmimai vaikų tėvams, išleista knyga-dienoraštis vaikams bei organizuoti visuomeniniai renginiai, įtraukę ir vietos bendruomenes. Projektą vykdė 69 Vaikų dienos centrų darbuotojai, prisidėjo ir miestų policijos pareigūnai, savanoriai studentai bei moksleiviai. Saugaus eismo pamokėles visoje Lietuvoje lankė daugiau nei 530 vaikų ir apie 100 jų tėvų.