Premjeras: vidutinė bedarbio pašalpa neturi būti didesnė už minimalią algą

ATN.LT

 

Premjero Andriaus Kubiliaus įsitikinimu, nenormalu, kai vidutinė bedarbio pašalpa yra didesnė už minimalią algą, esą tai skatina ne darbingo, o išlaikytinių sluoksnio formavimąsi.

 

„Susiklosčiusi nelabai išmintinga situacija, kai vidutinė bedarbio pašalpa yra nemažai didesnė už minimalią algą, ir tokiu atveju visai akivaizdu, kad žmonės labiau linkę imti bedarbio pašalpas negu patys ieškoti darbo, jeigu atlyginimas yra mažesnis už pašalpą. Susidaro tokia situacija, kad tam, kuris dirba ir gauna minimalų atlyginimą, lyg ir trūksta sveiko proto. Šitokia situacija visai netoleruotina, nes griauname pamatinius dirbančios visuomenės principus”, – ketvirtadienį „Žinių radijui” sakė A.Kubilius.

 

Pasak premjero, su žmonių pareiga už iš visuomenės gaunamus pinigus atlikti vienokį ar kitokį visuomenei naudingą darbą turėtų būti siejamas ir įvairių pašalpų mokėjimas.

 

Socialinės apsaugos ir darbo ministras Donatas Jankauskas yra minėjęs, jog sunkmečiu susirasti darbą skatintų piniginis paskatinimas už tai. Idėjai skatinti žmones įsidarbinti iš esmės paramą išsakė ir Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

 

www.atn.lt