Spalį tėveliai raginami palydėti vaikus į mokyklą

VTV.LT

 Jau antrus metus rudenį Lietuvoje įgyvendinama pasaulinė iniciatyva „Palydėk vaiką į mokyklą”. Visą spalio mėnesį tėveliai raginami kartu su savo vaikais, lankančiais pradines klases, nukeliauti iki mokyklos, kartu aptarti galimas grėsmes kelyje ir pasirūpinti, kad vaikai įsimintų pagrindines saugaus elgesio taisykles.

 

„Daugelio nelaimių keliuose būtų galima išvengti, jeigu vaikams būtų skiepijami atsakingo ir saugaus elgesio kelyje įgūdžiai. Tėvų ir pedagogų pareiga – suteikti moksleiviams būtiniausių žinių apie  pagrindines saugaus elgesio gatvėje taisykles, kad pakeliui į mokyklas vaikai būtų atidūs ir atsargūs“, – pabrėžia švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius.

 

Spalio mėnuo iniciatyvai pasirinktas todėl, kad per mėnesį nuo naujų mokslo metų pradžios moksleiviai neretai pamiršta rugsėjo pradžioje aptartas saugaus eismo taisykles, dažnai seka draugų ir bendraklasių elgesiu gatvėse. Tai neretai keliuose sukelia pavojingų situacijų, kurių metu gali būti sužalojami vaikai.

 

Tarptautinė iniciatyva „Palydėk vaiką į mokyklą“ pasaulyje vykdoma nuo 2000 m., ją palaiko daugiau nei 40 pasaulio šalių ir milijonai tėvų bei vaikų. Lietuvoje projektą inicijavo bankas „Swedbank“, projekto partneris – Lietuvos Švietimo ir mokslo ministerija.

 

„Jau antrus metus įgyvendiname šią iniciatyvą ir siekiame atkreipti dėmesį bei paskatinti diskusiją visuomenėje vaikų saugumo kelyje tema – veikdami drauge  galime padėti tėvams dar atsakingiau rūpintis savo atžalomis. Tinkamas vaikų pasiruošimas savarankiškai kelionei yra itin svarbus, o keliaudami kartu su vaikais į mokyklą tėveliai gali paskatinti vaikus atsakingiau elgtis kelyje, ugdyti jų socialumą ir pagarbą aplinkai“, – sako „Swedbank“ vadovas Lietuvoje Antanas Danys.

 

Palaikant šią pasaulinę iniciatyvą, „Swedbank“ visiems savo darbuotojams, auginantiems I–IV klasių moksleivius, sudarė sąlygas vieną spalio dieną į darbą ateiti 2 val. vėliau arba skirti papildomas 2 val. dienos viduryje, jeigu moksleivis mokosi antroje pamainoje. Jungtis prie šios visuomeniškos akcijos kviečiami ne tik banko partneriai, klientai, bet ir šalies mokyklos bei visi suinteresuoti vaikų saugumu kelyje.
Be to, tėvai ir pedagogai, ieškantys naudingų patarimų, kaip kalbėtis su vaikais apie saugų elgesį kelyje ir kaip įtaigiau perteikti informaciją, daugiau informacijos gali rasti projekto „Eismo klasė” interneto svetainėje eismoklase.lt. Čia pateikiamos video pamokėlės, specialistų ir psichologų patarimai, kita naudinga informacija saugaus eismo klausimais.

 

Tai jau ne pirmas „Swedbank“ projektas, kuriuo siekiama aktualizuoti saugaus elgesio kelyje klausimus – nuo 2005-ųjų metų vykdomas edukacinis projektas „Eismo klasė“ nuolat atkreipia dėmesį į šiuos klausimus įvairiais netradiciniais visuomeniniais renginiais, pavyzdžiui, kviečiant atsiklaupti visuomenės veikėjus ir politikus bei pažvelgti į pasaulį vaiko akimis; taip pat kartu su sportininkais – „Lietuvos ryto“ krepšininkais – akcijos metu vaikai yra rašę geros valios laišką Lietuvos vairuotojams.

 

„Eismo klasės“ projekte apmokyta daugiau kaip 11 tūkstančių šalies moksleivių.