Trumpuoju numeriu 1855 – informacija rinkėjui

Rinkėjai kviečiami naudotis Vyriausiosios rinkimų komisijos informaciniu telefono numeriu 1855 skambinant bei siunčiant trumpąsias (SMS) žinutes. Telefonu 1855 galima sužinoti:

Ar rinkėjas yra įrašytas į rinkėjų sąrašus;

Kurioje rinkimų apylinkėje rinkėjas gali balsuoti;

Apie galimybę balsuoti iš anksto, jeigu rinkimų dieną rinkėjas nebus savo rinkimų apylinkėje;

Kaip balsuoti, jeigu rinkėjas susirgo ir rinkimų dieną negali nuvykti į savo rinkimų apylinkę;

Kaip susisiekti su savivaldybės ar apylinkės rinkimų komisija, komisijos adresą, darbo laiką.

SMS siuntimas numeriu 1855

Rinkėjas siųsdamas SMS žinutę numeriu 1855, turi nurodyti savo asmens kodą, palikti tarpą ir nurodyti paso arba asmens tapatybės kortelės numerį. Patikrinus, ar įrašyti duomenys atitinka Lietuvos Respublikos gyventojų registro duomenis, rinkėjui SMS žinute pateikiama:

Rinkėjo vardas, pavardė;

Rinkimų apylinkės, į kurios rinkėjų sąrašą įrašytas rinkėjas, pavadinimas, numeris ir balsavimo patalpos adresas;

Rinkėjo eilės numeris rinkimų apylinkės rinkėjų sąraše;

Rinkimų data, balsavimo rinkimų apylinkės balsavimo patalpoje laikas.

Naudojimosi paslauga sąlygos

Norėdamas gauti išsamią informaciją apie savo įrašymą į rinkėjų sąrašą, rinkėjas bus paprašytas pasakyti savo asmens kodą, vardą, pavardę. Rinkėjas sužinos rinkimų apylinkę, savo rinkėjo kortelės numerį ir kt. Informacija teikiama vadovaujantis Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymu, todėl rinkėjo adreso skelbimas yra apribotas. Tik pats pasakęs savo adresą, rinkėjas galės pasitikslinti, ar tikrai tokiu adresu yra įrašytas į rinkėjų sąrašą, ar tokiu adresu jam yra išrašyta rinkėjo kortelė.

 

Nusiskundimų registracija

Telefonu 1855 galima pranešti apie rinkimų įstatymų pažeidimus.

Taip pat rinkėjas gali pranešti, kad gyvena deklaruotu adresu, bet negavo rinkėjo kortelės. Rinkėjo nusiskundimas bus perduotas savivaldybės rinkimų komisijai. Skundai registruojami prisistačius, o rinkėjui atsisakius pranešti savo vardą ir pavardę skundai nebus nagrinėjami.

 —-

Nuo 2011 m. sausio 10 d. veikiančiąja informacijos linija besinaudojančiųjų daugėja artėjant rinkimų dienai. Daugiausiai skambinančiųjų teiraujasi kontaktinės savivaldybių, apylinkių rinkimų komisijų informacijos, bendros informacijos apie rinkimus (rinkimų data ir laikas ir pan.) bei teiraujasi dėl rinkėjo įrašymo į rinkėjų sąrašus, ar rinkimų apylinkės pakeitimo; mažiausiai teirautasi dėl balsavimo specialiuose paštuose, studentų balsavimo, be to, itin mažai skundų sulaukta dėl viešosios tvarkos pažeidimų ar rinkėjų papirkinėjimo.

Tarp rinkėjus dominančių klausimų: koks kandidato patikėtinio statusas į savivaldybių tarybos rinkimus, kokios jo funkcijos, koks įstatymas ar teisės aktas tai reglamentuoja; kokiu būdu ūkininko ūkis galėtų paremti partiją nepažeisdamas įstatymų; ar užsienyje stažuojančiam sūnui bus sudarytos sąlygos dalyvauti rinkimuose; domina, kodėl kandidatas yra išbrauktas iš rinkimų sąrašų ir koks šio kandidato prasižengimo pobūdis; teirautasi, ar galioja nuostata, kad kandidatas, kuris bus renkamas, turi gyventi savivaldybės ribose.

 —-

Trumpuoju numeriu 1855 galima skambinti iš „Bitės“, „Omnitel“, „Tele2“ ir TEO tinklų.

Skambučio kaina „Bitės“ ir „Tele2“ abonentams – 0,39 Lt/min., „Omnitel“ – kaip į savo tinklą pagal plano tarifus, TEO abonentams sujungimo mokestis – 0,14 Lt, darbo dienomis kaina – 0,12 Lt/min., poilsio ir švenčių dienomis – 0,03 Lt/min. SMS žinučių kaina mobiliojo ryšio abonentams – 0,15 Lt.

Informacinė paslauga veiks iki 2011 m. vasario 28 d. nuo 7 val. iki 20 val.

 2011 m. vasario 13 d. vyks nauji rinkimai į Seimą Marijampolės rinkimų apygardoje Nr. 29

Savivaldybių tarybų rinkimai vyks 2011 m. vasario 27 d.

 

Šaltinis: vrk.lt