Ar įmanoma su ex likti gerais draugais?

Balsas.lt

 

„Likime draugais“, – dažnai, nuskambėjus išsiskyrimo verdiktui, pasiūlo vienas iš jau buvusių partnerių. Ir nežinia, ką pasirinkti: eiti savo keliais ir daugiau niekada nesusitikti, ar priimti pasiūlymą. Blaškaisi ir tu, negalėdama apsispręsti, ar, draugystė su ex‘u, nesuteiks dar daugiau skausmo?..

 

Nėra ką pasakyti, viskas jau iškalbėta

„Meilės pradžia ir pabaiga panašios: susitikus trūksta žodžių“,  štai tokios nuomonės laikėsi prancūzų rašytojas Antuanas de Sent-Egziuperi. Ir iš tiesų, ši nuomonė labai teisinga, nes daugelis išsiskyrusių porų nebeturi vienas kitam nė ką pasakyti, nors kartu praleido ne dieną ir ne dvi.

 

Jei jūs prieinate tokią ribą, kai visos temos jums būna išsemtos ir pokalbis vyksta, geriausiu atveju, „oro“ tema, nėra prasmės toliau kažką gvildenti. Tu nedrįsti pažvelgti savo antrajai pusei į akis, nes juk tu nutarei nutraukti santykius? Vos išvysti jį ir sąžinė graužia taip stipriai, kad tesugebi išlementi šaltą „labas“?

 

Nekankink nei jo, nei savęs. Neversk jo jaustis prastai dėl tavo tokio elgesio, o pati pamiršk graužatį. Tikrai ne visoms poroms po išsiskyrimo lemta išlaikyti gerus  tarpusavio santykius. Jums neįmanoma išlikti gerais draugais, nes geri draugai pokalbio metu žodžių kišenėje neieško.

 

Abipusis meilės išblėsimas

Labai retai nutinka taip, kad poros išsiskiria abiejų noru. Dažniausiai vienas iš jų to nenori, tiesiog neturi kito pasirinkimo. Jei vieno iš judviejų viduje vis dar kirba bent menkutė meilės kibirkštėlė, gerais draugais išlikti, galima sakyti, neįmanoma. Visų pirma, meilės likučių kankinamam žmogui bus labai sunku, greičiausiai net neįmanoma žvelgti į savo buvusį partnerį tik iš draugo pusės.

 

Jis elgsis nenatūraliai, bandydamas padaryti tau naują, kuo geresnį įspūdį. Antra, giliai širdyje jis vilsis tave susigrąžinti, gyvens „rožiniam“ pasauly, kurio centre būsi tu, jo mylimoji bei geidžiamoji. Bet jei išsiskyrimas įvyko abiejų noru, ir iš tiesų užgeso meilės kibirkštis judviejų viduje ir abu nusprendėte, kad turite daug bendro, kad jums reikia vienas kito palaikymo tam tikrose gyvenimo srityse ir nė vienas iš jūsų nejaučia pavydo,

kai užsimezga tema apie jūsų naujas pažintis su priešingos lyties atstovais, tada suplokite delnais, nes visiškai įmanomas dalykas, kad jūs nuo meilės žengsite didelį žingsnį tikros draugystės link, kuri bus labai svarbi ir reikalinga painiame pasaulyje.

 

Nepalikot gilių nuoskaudų

„Mūsų nuoskaudos nesukelia skausmo tiems, kurie mus įžeidė. Jos tik padaro žalos mums patiems. Jei laikome neigiamą energiją, nesvarbu dėl kokios priežasties: iš skausmo ar iš sielvarto, pykčio ar pasipiktinimo, vietoj išsivadavimo nuo to, mūsų organizmas tampa užnuodytas ir dėl to kenčiame.“

 

Kad ir kaip būtų, neprotinga savyje laikyti nuoskaudas, bet tokių žmonių pasitaiko, ir neslėpsiu, gana daug. Jei esi ta, kuri paliko gilų nuoskaudos randą jo viduje, draugystė tarp jūsų neįmanoma. Jis visada atsimins, kad kadaise tu jį įskaudinai, ir jam skauda ligi šiol.

 

Jis gali jausti tau neigiamus jausmus: pyktį, pagiežą, galbūt norą atkeršyti. Su tokius jausmus jaučiančiu žmogumi draugiškų santykių negali būti, gerais draugais juolab neliksite.

 

Tačiau, jeigu nuoskaudos rando nėra likę, arba yra, bet labai menkutis, yra tikimybė, kad kadaise buvusi meilė pavirs į draugystę, o buvę įsimylėjėliai į nuoširdžiai vienas kitam gero linkinčius draugus.