Vokiečių antivirusinė programa nušluostė nosį pasauliniams gamintojams

Technologijos.lt

 

Austrijoje įkurta nepriklausoma laboratorija „AV-Comparatives“, atlikusi naujausių antivirusinių programų bandymus nustatė, kad geriausiai kompiuterio kenkėjus sugaudo vokiečių sukurta „G DATA“ antivirusinė programa. Ji testuose pralenkė tokius pasaulyje gerai žinomus produktus kaip „Symantec“, „ESET“, „AVG“, „McAfee“, „Avira“ ir kitus.

 

„Programų patikimumas laboratorijoje tikrinamas atakuojant jas įvairiais kenkėjais – Trojos arkliais, kirminais, operacinių sistemų virusais ir kitais. „G DATA“ kenkėjus gaudė 99,8 proc. tikslumu. Nė vieno kito gamintojo produktas tokių rezultatų nepasiekė“, – sakė programinės įrangos platintojo „Atviros informacinės sistemos“ pardavimų vadovas Darius Černeckis.

 

Kiekviena testuose dalyvavusi antivirusinė programa buvo atakuojama beveik 1,6 mln. skirtingų kenkėjiškų programų atmainų. Pagal pagaunamus kenkėjus be „G DATA“ gerai pasirodė „Avira“ (aptiko 99,4 proc. virusų) ir „McAffee“ (98,7 proc.). „Symantec“ ir „ESET“ programos užėmė atitinkamai 4-ąją ir 10-ąją vietas.

 

„AV-Comparatives“ vertino ne tik kaip gerai antivirusinė įranga aptinka kenkėjiškas programas (angl. malware), bet ir kaip dažnai įprastas programas klaidingai priskiria prie žalingų. Pagal šį kriterijų „G DATA AntiVirus“, padariusi vos 9 klaidas, buvo tarp tiksliausių programų. Dauguma antivirusinių produktų padarė nuo 10 iki 50 klaidų.

 

Gerus rezultatus „G DATA“ parodė ir tikrinant programos veikimo spartą – iš patikimiausių programų „G DATA“ be konkurencijos buvo sparčiausia. Tarp greitai veikiančių programų taip pat pateko „Avast“ bei „Symantec“ antivirusinės programos.

 

„G DATA“ turi du programos variklius, kurie teoriškai turėtų lėtinti kompiuterio darbą. Tačiau testų rezultatai parodė priešingai – ši programa sugebėjo pralenkti daugumą konkurentų“, – sakė D. Černeckis.

 

„AV-Comparatives“ laboratorija iš viso vertino 16 populiariausių pasaulinių antivirusinių programų. „G DATA“ programos rezultatai buvo priskirti aukščiausiai „Advanced+” kategorijai. „G DATA AntiVirus“ programinę įrangą yra sukūrusi Vokietijos bendrovė, kurianti informacijos technologijų saugumo sprendimus. Ši bendrovė įkurta 1985 metais.

 

Apie bendrovę „Atviros informacinės sistemos“

2004-aisiais įkurta UAB „Atviros informacinės sistemos“ (AIS) yra oficialus ir vienintelis „Kaspersky Lab.“ atstovas Lietuvoje. Be „Kaspersky Lab.“, AIS taip pat yra oficialus “Bitdefender“, „GDATA“ ir „ABBYY“ atstovai Lietuvoje. Bendrovė platina produkciją per partnerius, nemokamai teikia konsultacijas vartotojams telefonu ir el. paštu.

 

AIS produktus platina visi pagrindiniai IT prekių pardavėjai ir verslo partneriai –,„Topo Centras“, „Gera Kaina“ „Baltnetos komunikacijos“, „Komparsa“, “Alna Intelligence“, „Blue Bridge“ ir kitos kompanijos.

 

www.technologijos.lt