Sukurtas automobilis iš morkų ir bulvių

Didžiosios Britanijos mokslininkai sukūrė pirmąjį pasaulyje „Formulė-3” klasės automobilį, kurio korpusas pagamintas iš morkų, bulvių krakmolo ir linų, o variklis veikia šokoladu.
Kaip rašo britų visuomeninio transliuotojo BBC naujienų svetainė, automobilis iš ekologinių medžiagų yra visiškai darbinis – jis gali dalyvauti lenktynėse, didžiausias jo greitis yra 215 km per valandą, o 100 km greitį jis pasiekia per 2,5 sekundės.

Mokslininkų iš Anglijos Voriko miesto universiteto išradimas buvo pristatytas JAV vykstančioje Masačusetso technologijų instituto globojamoje konferencijoje naujų energetikos technologijų klausimais. Sukurti modelį kainavo 200 tūkst. dolerių.

 
Automobilio korpuso medžiagos pagamintos iš organinių, atsinaujinančių medžiagų – daržovių perdirbimo atliekų. Mokslininkai mano, kad jų kūrinys akivaizdžiai parodys žmonėms, kad jie turi atiduoti šiukšles perdirbti, po to iš jų gali būti pagaminta naujų naudingų daiktų. Ne visos automobilio detalės pagamintos iš ekologiškų medžiagų. Jame įmontuotas BMW gamybos, įprastas, metalinis dviejų litrų talpos lenktyninis variklis. Tiesa, jis veikia biodyzelinu, pagamintu iš šokolado gamybos atliekų, jam taip pat tinka augalinis aliejus.

„Formulė 3” yra trečioji pagal galingumą lenktyninių automobilių klasė. Šiose lenktynėse dalyvauja jauni pilotai, kurie pretenduoja užimti vietą „Formulė- 1” lenktynėse. Prieš kelias dienas Britanijoje buvo pristatytas kitas neįprastas „ekologiškas” automobilis, kuris degalams naudoja maltą kavą. Automobilis buvo sukurtas pagal BBC televizijos mokslo populiarinimo laidos užsakymą. Jis važiuos 330 km iš Londono į Mančesterį, ir ataskaita, kaip jis įveiks šį kelią, bus parodyta per televiziją.

 

{valstietis2}