Baukutei gresia apkalta?

Alfa.lt

 Opozicinės socialdemokratų ir „tvarkiečių“ frakcijos svarsto galimybę ruošti apkaltą parlamentarei, Tautos prisikėlimo partijos frakcijos narei Astai Baukutei. „Tvarkos ir teisingumo“ partijos frakcijos seniūno Seime Valentino Mazuronio nuomone, melavimas pareigūnams ir daiktinių įrodymų slėpimas yra „pakankamas pagrindas apkaltai“.

 

„A. Baukutės melavimas ir daiktinių įrodymų slėpimas yra įstatymų pažeidimas, o įstatymų pažeidimas niekaip nesuderinamas su parlamentaro veikla, todėl yra pakankamas pagrindas apkaltai“, – Alfa.lt teigė V. Mazuronis.

 

Socialdemokratų frakcijos seniūnas Algirdas Butkevičius taip pat teigia, kad jo frakcija ketina kelti apkaltos A. Baukutei klausimą.
„Mes frakcijoje pradėjome diskusiją (dėl apkaltos inicijavimo – Alfa.lt), Seimo salėje susitiksiu su V. Mazuroniu ir apie tai pakalbėsime ir gal net apsvarstę, kad būtų bendras sutarimas, kelsime šitą klausimą.

 

Motyvas būtų toks, kad buvo meluota. O jei bus įrodyta, kad jis (A. Baukutės vyras Kęstutis Rupulevičius – Alfa.lt) padarė tą avariją, tai savotiškas nusikaltimo slėpimas“, – teigė A. Butkevičius.

 

O opozicinė „darbiečių“ frakcija kol kas vertinti A. Baukutės elgesio neketina. Anot jų seniūno Vytauto Gapšio, tai yra valdančiųjų reikalas.

 

Tokiai nuomonei pritartų ir „tvarkietis“ V. Mazuronis, tačiau, anot jo, vargu ar valdantieji turės ryžto pasakyti „sudie“ susitepusiai kolegei.

 

„Būtų labai gerai, jei pati A. Baukutė ir jos vyras, būdami politikais, atsistatydintų patys. Jei ne, tada juos turi pašalinti patys valdantieji, tačiau jei taip neatsitiks, manau, mes neabejotinai jiems padėsime“, – teigė V. Mazuronis.

 

Tėvynės sąjungos frakcijos seniūnas Jurgis Razma patvirtino, kad jo vadovaujama frakcija nelinkusi vertinti A. Baukutės veiksmų, nes tai esą „ne jo frakcijos narė“.

 

„A. Baukutė nėra mūsų frakcijos narė, tad aš nekomentuoju. Mes turime 46 Seimo narius savo frakcijoje ir nelinkčiau jų reikalais rūpintis. Neseku, ką naujo ponia Baukutė jums pateikia kiekvieną dieną“, – aiškino, kodėl Tėvynės sąjungai A. Baukutės istorija neaktuali, J. Razma.

 

Alfa.lt primena, kad, žiniasklaidos duomenimis, parlamentarė A. Baukutė melavo ir slėpė automobilį nuo teisėsaugos taip trukdydama atlikti įvykio tyrimą.

 

Seimo Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkas Algimantas Salamakinas teigė, kad ir jo vadovaujama komisija ketina tirti A. Baukutės veiksmus po to, kai jos vyras už parlamentinei veiklai skirtus pinigus nuomojamu automobiliu padarė avariją.

 

A. Baukutei tai nėra pirmas susidūrimas su teisėsauga. Generalinė prokuratūra dar nėra baigusi tyrimo dėl galimo jos pasinaudojimo tarnybine padėtimi siekiant pasipelnyti, kai A. Baukutė galimai fiktyviai įdarbino padėjėją ir savinosi jo algą.