Aukščiausio pasaulyje žmogaus ūgis – 2,47 metrai

Valstietis.lt

 

Aukščiausiu žmogumi pasaulyje pripažintas turkas Sultanas Kosenas iš Mardino miesto rytinėje Turkijoje, kurio ūgis yra 2 metrai 47 centimetrai. Atitinkamas įrašas bus įrašytas 2010 metų Guinnesso (Gineso) rekordų knygoje.

Ankstesnis rekordininkas ukrainietis Leonidas Stadnykas, kurio ūgis du metrai 57 centimetrai, neteko šio vardo, atsisakęs būti pakartotinai išmatuotas. Savo atsisakymą jis motyvavo tuo, kad pavargo nuo nuolatinio aplinkinių dėmesio.

 

„Jeigu šis vardas padarytų mane sveikesnį ar suteiktų ilgaamžiškumo, aš sutikčiau, bet įvyko priešingai – aš tik sugadinau savo nervus, – sakė 39 metų L.Stadnykas. – Jei turėčiau rinktis iš gerovės ir ramybės, rinkčiausi ramybę”.

 

27 metų S.Kosenas žurnalistams Londone sakė, kad dabar jam galbūt pavyks meilėje. „Iki šiol buvo išties sunku susirasti merginą, – sakė S.Kosenas. – Niekada jų neturėjau, nes paprastai kėliau joms baimę”.

 

„Tikiuosi dabar, kai esu žymus, galėsiu susipažinti su daug merginų. Norėčiau susituokti”, – pridūrė jis.

Guinnesso rekordų knygos leidėjų duomenimis, S.Kosenas taip smarkiai užaugo, nes serga hipofiziniu gigantizmu. 2008 metais jam buvo padaryta operacija, po kurios, kaip tikimasi, jis turėtų nustoti augti. Ar padėjo jam operacija, nepranešama. Guinnesso (Gineso) knygos leidėjai nurodo, kad S.Kosenas yra tik vienas iš dešimties žmonių, kurių ūgis, patvirtintais duomenimis, yra didesnis negu 2 metrai 44 centimetrai.